Foto: FIAERC.COM
Latvijas rallija ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis svētdien izcīnīja uzvaru "Junior U27" ieskaitē Eiropas čempionāta (ERČ) posmā "Rally di Roma Capitale" Itālijā.

Jau ziņots, ka Seska un Franča ekipāža pēc astoņiem veiktiem ātrumposmiem bija līderi Romas rallija posmā.

Svētdien bija atlikuši vēl septiņi etapi. Drošības apsvērumu dēļ devītais ātrumposms tika atcelts, jo skatītāju bija saradies tik daudz, ka viņu drošību devītā ātrumposma laikā garantēt nebija iespējams.

Tas gan nepatraucēja Latvijas duetam, jo Sesks/Francis uzreiz pēc tam uzvarēja 10.un 11. ātrumposmā. 12. etapā latvieši palika otrie, priekšā palaižot spāni Efrenu Ļarenu. 13.posmā Latvijas braucēji palika trešie, tas pats bija 14. ātrumposmā (abas reizes priekšā spānis un Toms Kristensons no Zviedrijas), bet noslēdzošajā etapā viņi atkal uzvarēja.

Summā Latvijas sportisti izcīnīja uzvaru.

Itālijā risinājās ERČ piektais posms, bet "Junior U27" ieskaitē šis ir trešais etaps.

Latvijas ekipāža, kas startē ar "Opel Adam R2" spēkratu, piektdien, kad tika veikts pirmais ātrumposms, bija dalītā pirmajā vietā. Savukārt sestdienas pirmajos trīs ātrumposmos latvieši spēja pārņemt vadību, ko noturēja arī dienas atlikušajos četros "dopos".

Tiesa, pēc otrā ātrumposma Sesks/Francis bija noslīdējuši uz trešo vietu, tobrīd līderim austrietim Simonam Vāgneram zaudējot sešas sekundes. Nākamajā ātrumposmā Vāgners kļūdījās, kas ļāva latviešiem panākt vadību, bet pēc četriem "dopiem" latvieši par 4,3 sekundēm pārspēja Sindri Furusetu no Norvēģijas. Savā klasē Sesks bija ātrākais trešajā un ceturtajā ātrumposmā.

Arī dienas nākamajos trīs ātrumposmos Latvijas ekipāža savā klasē bija ātrākā, palielinot pārsvaru kopvērtējumā, bet sestdienas noslēdzošajā "dopā" ieņēma otro vietu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!