Fоtо: Publicitātes foto

Latvijas rallija braucēji Mārtiņš Sesks un Renārs Francis svētdien Polijā piedzīvoja vēl vienu avāriju un nefinišēja Eiropas rallija čempionāta (ERČ) etapā, tomēr tik un tā triumfēja "Junior U27" sezonas ieskaitē, ko arī apstiprinājuši meistarsacīkšu rīkotāji.

Latvijas ekipāža, braucot ar "Opel Adam R2" spēkratu, "Junior U27" ieskaitē uzvarēja svētdienas pirmos divus ātrumposmus, bet 12. "dopā" latvieši pieļāva kļūdu, pēc kuras sacensības neturpināja.

Tiesa, par spīti tam, ka Sesks svētdien līdz finišam netika, viņa pārsvars kopvērtējumā ir pietiekami liels, lai jau pirms noslēdzošā posma dzimtajā Liepājā garantētu sev titulu "Junior U27" klasē. Seska pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem pirms šī posma bija teju 60 punkti.

Par šīs junioru klases uzvarētāju noslēgumā kļuva Seska komandas biedrs Toms Kristensons no Zviedrijas, kurš par vairāk nekā 13 sekundēm apsteidza spāni Efrenu Ļarenu ("Peugeot 208 R2").

Jau ziņots, ka Latvijas ekipāža, esot savas klases kopvērtējuma vadībā, sestdien piedzīvoja avāriju, kas pēcāk liedza cerēt uz augstām vietām. Pēc automašīnas salabošanas Sesks ar savu stūrmani Franci atgriezās trasē.

Savukārt kopējā vērtējumā triumfēja ar Latvijas licenci braucošais Nikolajs Grjazins no Krievijas ("Škoda Fabia R5"), kurš par astoņām sekundēm apsteidza somu Jari Hutunenu ("Hyundai i20 R5"). Zīmīgi, ka Sesks / Francis pirms avārijas kopējā vērtējumā bija 15. vietā.

Vēl piektdien Sesks uzrādīja trešo ātrāko laiku Polijas posma kvalifikācijā.

Sesks un Francis jau šajā etapā varēja nodrošināt Eiropas čempionu titulu "Junior U27" klases ieskaitē, taču tagad tas būs jāatliek uz pēdējo etapu, kas oktobrī notiks Latvijā.

Eiropas čempionāta pēdējais etaps notiks Latvijā, kur no 12. līdz 14. oktobrim risināsies Liepājas rallijs.

"Opel Motorsport" ERČ junioru čempionātā piedalās piekto sezonu pēc kārtas. Pēdējos trīs gadus tieši ar "Opel" automašīnām ir izcīnīti Eiropas junioru čempiona tituli – 2015. gadā to paveica zviedrs Emīls Bergkvists, gadu vēlāk vācietis Marians Grībels, bet pērn pat tika gūta dubultuzvara, britam Krisam Ingramam apsteidzot somu Jari Hutunenu.

Šajā sezonā ERČ ir astoņi posmi, sešiem no tiem risinoties arī junioru ieskaitē.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !