Titulētais Francijas autosportists Sebastjans Ožjērs svētdien ar uzvaru Montekarlo rallijā sāka pasaules rallija čempiona (WRC) titula aizstāvēšanu.

Sezonas pirmajā posmā seškārtējais pasaules čempions Ožjērs, kurš šajā sezonā atgriezies jau iepriekš pārstāvētajā "Citroen" vienībā, uzvarēja tikai vienā no 16 ātrumposmiem.

Otro vietu ieņēma beļģis Tjerī Nevils ("Hyundai"), kurš Ožjēram zaudēja vien 2,2 sekundes, turklāt pirms pēdējā ātrumposma līderu duetu šķīra tikai 0,4 sekundes.

Trešo vietu Montekarlo rallijā izcīnīja igaunis Ots Tanaks ("Toyota"), kurš sacensību sākumā izvirzījās vadībā, taču pārsita riepu un atpalika no līderiem vairāk nekā divas minūtes. Teicami aizvadot atlikušos ātrumpomsus, igauņu pilots spēja pacelties uz godalgoto trešo vietu. Tanaks šajā rallijā uzvarēja septiņos ātrumposmos.

Ceturto pozīciju ieņēma titulētais francūzis Sebastjans Lēbs ("Hyundai"), piektais bija soms Jari-Mati Latvala, bet pirmo sešinieku noslēdza brits Kriss Mīke (abi - "Toyota").

Ožjērs ir pēdējo sešu gadu čempions, bet kopumā Francijas piloti dominējuši jau kopš 2004. gada, kad deviņus titulus pēc kārtas izcīnīja viņa slavenais tautietis Lēbs.