No 12.-14. jūlijam notiekošais "Shell Helix Rally Estonia" ir piektais Latvijas rallija čempionāta posms, un šīs sacensības ir saņēmušas oficiālu pasaules rallija čempionāta (WRC) testa posma statusu un tajās būs pārstāvētas visas četras WRC ražotāju komandas, tai skaitā pagājušā gada sacensību uzvarētājus un šī brīža WRC kopvērtējuma līderus Otu Tanaku un Martinu Jarveoju, kuri brauks ar "Toyota Yaris WRC", informēja Latvijas Automobiļu federācija.

Šīs sacensības visiem Latvijas čempionāta dalībniekiem dos unikālu iespēju salīdzināt prasmes ar pasaules elites ekipāžām, Dienvidigaunijas ceļos vienlaicīgi cīnoties par Latvijas čempionāta punktiem.

LRC ABS klases līderi Olivers Solbergs un Ārons Džonstons ir gatavi cīņai ar savu "Volkswagen Polo R5". Starp viņu nopietnākajiem pretiniekiem būs Georgs Gross / Raigo Molders ar "Ford Fiesta WRC" un Valērijs Gorbaņs / Sergejs Larens ar "Mini Cooper WRC", kuri šobrīd ieņem trešo un ceturto vietu sezonas kopvērtējumā. Sacensībās piedalīsies arī Nikolajs Grjazins / Jaroslavs Fedorovs ar "Škoda Fabia R5".

LRC2 klasē dalībnieku sarakstā redzami visi trīs kopvērtējuma līderi – Emīls Blūms / Didzis Eglītis, Deniss Rostilovs / Georgijs Troškins, kā arī Edgars Balodis / Lāsma Tole. "Rally Estonia" 2016. gada uzvarētājs Ralfs Sirmacis šogad būs redzams Igaunijas ātrumposmos, braucot LRC2 klasē ar "Mitsubishi Lancer Evo X" un Ralfu Igaveņu stūrmaņa lomā. LRC3 klasē Adams Vestlunds / Joakims Sjobergs varēs salīdzināt savu ātrumu ar Igaunijas labākajiem R2 braucējiem, tai skaitā Rolandu Pomu, Kenu Tornu un Gregoru Jētsu.

Sacensībās kopumā piedalīsies 104 ekipāžas, no kurām 39 cīnīsies par punktiem Latvijas rallija čempionāta ieskaitē. "Shell Helix Rally Estonia" atklāšanas ceremonija notiks piektdien, 12. jūlijā, Tartu sākot no plkst. 20:00. Pēc atklāšanas ceremonijas turpat notiks bezmaksas koncerts, kurā uzstāsies arī Latviešu duets Musiqq.

"Shell Helix Rally Estonia" ir vienīgais Baltijas rallijs, kur skatītājiem ir iespēja trasē redzēt jaunākās paaudzes WRC automašīnas. Papildu iepriekšminētajai Ota Tanaka / Martina Jarveojas ekipāžai, sacensībās piedalīsies arī divas "Hyundai Motorsport" ekipāžas – Andreass Mikelsens / Anders Jaegers-Amlands un Kreigs Brīns / Pauls Nagle pilotēs "Hyundai i20 Coupe WRC". "M-Sport" komandu ar "Ford Fiesta WRC" pārstāvēs Elfins Evanss / Skots Mārtins, bet "Citroen Racing" sagatavoto "Citroen C3 WRC" vadīs Esapeka Lapi / Janne Ferms. Par papildu šovu noteikti parūpēsies paša pirmā "Rally Estonia" uzvarētājs Marko Martins, kurš kopā ar stūrmani Kristo Krāgu startēs ar "M-Sport" sagatavotu jaunākās paaudzes "Ford Fiesta WRC".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!