Foto: Jarek Jõepera/VisitEstonia.com

Latvijas rallija braucējs Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis piektdien Igaunijā ieņēma trešo vietu pasaules rallija čempionāta (WRC) posma junioru klases ieskaites pirmajā ātrumposmā.

Vēsturē pirmais posms Igaunijā sākās ar ātrumposmu Tartu apkaimē, autosportistiem veicot 1,29 kilometrus.

"Junior WRC" klasē ātrākā bija soma Sami Pajari ekipāža, kas distanci veica vienā minūtē un 24,3 sekundēs. Sekundi lēnāks bija zviedrs Toms Kristensons, bet 2,2 sekundes atpalika Sesks. Šajā klasē visi sportisti startē ar "Ford Fiesta" spēkratiem.

Kopējā ieskaitē ātrāko laiku sasniedza soms Esapeka Lapi ("Ford Fiesta") un francūzis Sebastjans Ožjē ("Toyota Yaris"), kuri posmu veica vienā minūtē un 17 sekundēs. Vienu sekundes desmitdaļu atpalika mājinieku favorīts Ots Tenaks ("Hyndai i20 Coupe").

Sesks kopējā ieskaitē atrodams 45.pozīcijā.

Sestdien notiks desmit ātrumposmi, bet svētdien - vēl seši "dopi".

WRC posms Igaunijā ir sezonas ceturtais etaps un pirmais pēc gandrīz pusgada pārtraukuma. Arī Latvijai bija iespēja šovasar uzņemt WRC posmu, taču dažādu iemeslu dēļ cīņa par prestižo sacensību rīkošanu netika turpināta.

Savukārt junioriem posms Igaunijā ir WRC sezonas otrās sacīkstes šajā ieskaitē. Sezonas pirmajā posmā Sesks un Francis izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai Kristensonam. Pasaules Junioru čempionātā šogad paredzēts posms arī Sardīnijā (8.-11.oktobris).

Pērn Seskam bija debijas gads, pasaules junioru čempionātā braucot ar priekšpiedziņas "Ford Fiesta R2" automašīnu. JWRC klasē 25 ātrumposmos Seska ekipāžai izdevies finišēt labāko trijniekā, ātrumposmos uzvara gūta trīs rallijos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!