Foto: Publicitātes foto
Nākamgad pasaules motokrosa čempionāta posms Ķegumā trīs klasēs varētu notikt 20. jūnijā, liecina trešdien publicētais provizoriskais kalendārs.

Sacensību rīkotāji, publicējot nākamās sezonas provizorisko kalendāru, norādījuši, ka pirmās sacensības sāksies vēlāk nekā ierasts – aprīlī. Šāds lēmums pieņemts, lai līdz pavasarim iegūtu lielāku skaidrību par Covid-19 izplatību. Tāpat tas braucējiem un komandām sniegs iespēju aizvadīt pilnvērtīgus testus.

Mērķis ir noturēt sacensību kalendāru nemainīgu, taču Covid-19 dēļ var tikt ieviestas korekcijas. Kopumā no aprīļa līdz novembra vidum plānoti 20 posmi.

Zināms, ka nākamsezon sportisti varēs izmēģināt jaunas trases, jo sacensības pirmo reizi paredzētas Omānā, Nīderlandē Osas trasē, Somijā un arī Krievijā.

Sezonas sākums 3. aprīlī paredzēts Omānā, bet pēc tam sacīkstes notiks Itālijā (25. aprīlis), Portugālē (9. maijs), Nīderlandē (23. maijs), Vācijā (30. maijs), Krievijā (13. jūnijs), Latvijā (20. jūnijs), Indonēzijā (4. un 11. jūlijā), Čehijā (25. jūlijs), Beļģijā (1. augusts), Zviedrijā (8. augusts), Somijā (22. augusts), Krievijā (29. augusts), Turcijā (12. septembris), Ķīnā (19. septembris), Francijā (10. oktobris), Spānijā (17. oktobris) un Argentīnā (14. novembris).

Tāpat vēl viens etaps plānots oktobra pēdējā dienā, bet konkrēta norises vieta vēl nav zināma. Savukārt 26. septembrī Itālijā Imolas trasē gaidāmas Nāciju kauss.

Organiztoru pulbicētā informācija liecina, ka Ķegumā sacensības notiks prestižākajā MXGP klasē, kā arī MX2 un "EMX Open", kas šajā sezonā piedzīvoja debiju. Šogad Ķegumā notika uzreiz trīs posmi, kas tika aizvadīti no 8. līdz 16. augustam.

"EMX Open" klasē par vicečempionu tika kronēts Toms Macuks.

Jau ziņots, ka Latvijas motokrosists Pauls Jonass 2021. gadā pārstāvēs "Gas Gas Factory Racing" komandu no Spānijas.

Muguras traumas dēļ sosezon Starptautiskās Motosporta federācijas (FIM) pasaules čempionāta motokrosā MXGP klasē Jonass aizvadīja tikai divus posmus, ar 26 punktiem ieņemot 30. vietu.

Šogad otro sezonu pēc kārtas uzvaru MXGP klasē izcīnīja slovēnis Tims Gajsers.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!