Šoreiz raidījumā "Ātruma cilts" Paula Timrota viesis ir "RA Events" pārstāvis Raimonds Strokšs, kurš tikko Rīgā veiksmīgi noorganizējis divus FIA pasaules čempionāta posmus rallijkrosā un 2024. gadā pie mums gatavojas rīkot pasaules čempionāta rallijā (WRC) posmu.

Lai arī gada sākumā FIA kalendārā Latvijas vārda nebija, līdz ar promotiera maiņu Raimonds Strokšs ar komandu saņēma uzaicinājumu Rīgā rīkot divus FIA pasaules čempionāta rallijkrosā posmus. Raimonds atzīst, ka tas ir bijis pēdējo 13 gadu dullākais izaicinājums – trīs mēnešu laikā ar sākotnēju nulles budžetu "izairēt" līdz laimīgam finišam.

Rīgas sacensības iezīmē ēras beigas, jo nākamajos rallijkrosa posmos iekšdedzes dzinēju skaņas vairs nedzirdēs, tā kā šis autosporta veids pāriet uz elektroauto. Raimonds vēsturisko notikumu atzīmējis pie Jāņa Baumaņa superkāra stūres, veicot astoņus apļus, kas simboliski apzīmē astoņus Rīgā noorganizētus rallijkrosa čempionāta posmus.

Kamēr rallijkrosa pasaulē tiek meklēti jauni šova elementi publikas noturēšanai, Raimonds un "RA Events" gatavojas jaunam izaicinājumam – 2024. gadā Latvijā uzņemt WRC posmu. Cik tuvu šobrīd esam šī sapņa piepildīšanai un kurā Latvijas punktā to plānots rīkot, tiek noskaidrots jaunajā raidījuma sērijā.

Raidījumu "Ātruma cilts" piedāvā portāls "Delfi" sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!