Pēc desmit gadu pārtraukuma nākamā gada Dakaras rallijā atkal piedalīsies Latvijas sportists, un par to kļūs Didzis Zariņš, kurš startēs kopā ar lietuvieti Antanu Jukneviču "Kreda" komandas sastāvā, aģentūru LETA informēja vienības preses sekretārs Jānis Zariņš.

Dakāras rallijs notiek kopš 1979. gada un tikai atcelts vienu reizi 2008. gadā politisku apstākļu dēļ. Vēsturiski rallijs notika maršrutā Parīze-Dakāra, bet dažādu apstākļu dēļ pēdējos gados vietas tiek mainītas no Eiropas un Āfrikas uz Dienvidameriku, bet šoreiz tas norisināsies Saūda Arābijā.

21. gadsimta sākumā vairāki latviešu autosportisti ar dažādām sekmēm ir piedalījušies šajās izaicinošajās sacensībās. Latviešu labākais sasniegums Dakāras rallijā ir motobraucēja Jāņa Vintera izcīnītā sestā vieta 2007. gadā. Latvieši bija pirmie, kas aizveda elektroauto ("OSCar EO") uz Dakāras ralliju. Elektrisko rallija auto vadīja Andris Dambis, bet stūrmanis bija Māris Saukāns.

"Liels prieks, ka pēc ilga laika Dakāras rallijā būs arī Latvijas vārds, tas ir lepnums ne man vienam, bet visiem kopā – mums kā valstij," paziņojumā citēts Didzis Zariņš. "Kad Antans mani uzrunāja, man nebija ilgi jādomā, es uzreiz piekritu, jo tas piedzīvojums ir neaizmirstams, un katra Dakāra paliek spilgtā atmiņā."

"Antans Dakārā būs jau 13. reizi, un viņš ir viens no pieredzes bagātākajiem lietuviešu braucējiem. Esmu priecīgs, ka varēsim kopā iekarot Saūda Arābijas tuksnesi un ticu, ka mums izdosies veiksmīgi kopā startēt," piebilda Zariņš. "Lietuviešu "KREDA" komanda ir pieredzējusi, un tas būs jauns izaicinājums izbaudīt, kā strādā mūsu kaimiņu komanda, salīdzināt un apmainīties pieredzē."

Didzis Zariņš Dakāras rallijā ir piedalījies piecas reizes, bet labākā izcīnītā pozīcija ir 26. vieta kopā ar Andri Dambi.

Tāpat Zariņš piedalījies "Transorientale Rally" 2008. gadā, iegūstot sesto vietu, "Silk Way Rally" 2009. gadā – sestā vieta, piedalījies "Baja de France" 2007. gadā un ieguvis otro vietu. Bijis Latvijas čempions rallijreidā. Latvijas autosporta meistars un Latvijas čempions "adventure endure".

2022. gada Dakaras rallijs paredzēts no 2. līdz 14. janvārim.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!