Fоtо: LETA

Pēc saņemtā Ministru kabineta atbalsta par FIA Pasaules rallija čempionāta (WRC) posma organizēšanu Latvijā organizatori var spert nākamos soļus, lai noslēgtu gala vienošanos un veiktu visus nepieciešamos sagatavošanās darbus, sacīja RA Events direktors Raimonds Strokšs.

Jau vēstīts, ka valdība pieņēma lēmumu pilnvarot izglītības un zinātnes ministru parakstīt garantiju vēstuli WRC starptautiskam organizatoram (WRC Promoter GmbH).

"Ir grūti vārdos aprakstīt sajūtas, kas pārņem, uzzinot, ka esam spēruši tik lielu un nozīmīgu soli uz priekšu, lai Latvijā sarīkotu WRC posmu," iesāka Strokšs.

"Ministru kabineta pieņemtais lēmums iezīmē vēsturisku brīdi Latvijas autosportā un ļauj mums uzsākt divu gadu sagatavošanās procesu, lai Latvijā 2024. gadā uzņemtu paša augstākā sportiskā līmeņa autorallija sacensības – FIA pasaules rallija čempionāta posmu! Autosporta hierarhijā šīs sacensības atrodas pašā augstākajā līmenī, un kandidātvalstis cīnās par iespēju nokļūt WRC kalendārā. Ir milzīgs gandarījums un sasniegums, ka sarežģītais un izaicinājumiem pilnais darbs, ko līdz šim esam īstenojuši kopīgi ar Latvijas valdību, Kurzemes pilsētām un novada pašvaldībām, kā arī WRC Promoter, noslēdzies ar šādu pozitīvu rezultātu," viņš turpināja.

Strokšs ir pārliecināts par ekonomiskajiem ieguvumiem no WRC posma rīkošanas. Atbalstu FIA WRC posma organizēšanai Latvijā paudusi arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kas atzinusi pasākuma ekonomiski pozitīvo ietekmi uz Kurzemes reģionu un prognozē, ka ieņēmumi no ārvalstu viesiem 2024. gada FIA WRC posmam Latvijā varētu būt vismaz 16,8 miljoni eiro.

"Kopš 2009. gada, kad sākām organizēt Latvijas rallija čempionāta posmu "Rally Talsi", mūsos vienmēr mājojis mērķis Latvijā sarīkot paša augstākā līmeņa rallija sacensības. Šo gadu laikā esam deviņas reizes sarīkojuši FIA ERC posmu "Rally Liepāja", kas izpelnījies augstu uzraugošo institūciju, rīkotājorganizāciju, komandu un mediju novērtējumu. Gūtā pieredze, profesionālās zināšanas un vēlme uz Latviju atvest paša augstākā sportiskā līmeņa sacensības nu vairs nav tikai sapnis, bet realitāte, un tas sniedz gandarījumu par "RA Events" organizēto autosporta sacensību rīkošanā ieguldīto nesavtīgo darbu visu šo gadu garumā," sacīja Strokšs. "Uzņemtais kurss un atbildības sajūta sniedz papildu motivāciju, zinot gan ekonomiskos, gan publicitātes ieguvumus, kādus Latvijai sniegs FIA pasaules rallija čempionāta posma sarīkošana."

"Svarīgi, ka jau šodien varam uzsākt darbu un spert nākamos soļus, lai noslēgtu gala vienošanos ar "WRC Promoter" un veiktu visus nepieciešamos sagatavošanās darbus, lai WRC posma uzņemšana 2024. gadā noritētu teicamā organizatoriskajā līmenī," pauda organizators.

Viņš izteica pateicību Latvijas valdībai par atbalstu un īpaši novērtē, ka sacensību sarīkošanai ir pieņemts ilgtermiņa lēmums – tādējādi īstenojot divu gadu sagatavošanās periodu, pirms Latvijā uzņems WRC posmu.

"Mēs esam lepni turpināt darīt savu darbu, lai nestu Latvijas vārdu vēl tālāk pasaulē!" noslēdza RA Events direktors Strokšs.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !