Svētdien, 17. jūlijā, Biķernieku trasē tika aizvadīts "Rīgas Motormuzeja kauss 2022". Tradīcijām bagātajā pasākumā aizraujošas cīņas aizvadīja "Dzintara apļa" VAZ un "Volga", kā arī vēsturiskās formulas un "ABC Race". Tāpat Biķernieku trasē esošos skatītājus priecēja arī "Youngtimer" kustības dalībnieki un plaša izklaižu programma, informēja organizatori.

"Rīgas Motormuzeja kauss" šogad kopā pulcēja gan vēsturiskos VAZ, "Volga" un "Formula" spēkratus, gan arī atraktīvo "ABC Race" seriālu. Tāpat sacensībām atkal pievienojās arī "Youngtimer" kustības pārstāvji, kas šoreiz bija izveidojuši ne vien kuplu izstādi, bet ar saviem skaistajiem un koptajiem automobiļiem devās arī leģendārajā Biķernieku trasē. Jāatzīmē, ka pasākumā piedalījās arī motorusporta veterāni, kuriem tikšanās "Rīgas Motormuzeja kausā" kļuvusi jau par iemīļotu tradīciju.

"ABC Race" seriāls aizvadīja savu šīs sezonas trešo posmu, kurā uz starta stājās 14 dalībnieki. Uzvaru abos braucienos un attiecīgi arī visā pasākumā izcīnīja Mareks Matvejevs, kuram šīs bija pirmās sacensības šosezon. Jāatzīmē, ka Matvejevam "Rīgas Motormuzeja" kausā vienmēr ir labi veicies, jo pagājušajā gadā viņam izdevās izcīnīt otro vietu, savukārt šogad bez uzvaras sacīkstēs viņš saņēma specbalvu no sacensību atbalstītāja - īpašu "Weber" grilu. Otrajā vietā posmā šoreiz Edvīns Vansovičs, bet trešais goda pjedestāla pakāpiens Jānim Hānam.

Apvienotajā "Dzintara apļa" VAZ un Volga braucienā izvērtās interesantas cīņas starp žiguļiem un volgām. Par pirmo vietu abos braucienos cīkstējās Pēteris Laipnieks (VAZ) un Andrejs Kuzņecovs (Volga 406), savukārt aiz viņiem aizraujošs duelis bija vērojams starp Vilni Batraku (VAZ) un Jāni Jokstu (Volga 406). Ātrākais absolūti un arī VAZ ieskaitē beigās bija Laipnieks, aiz sevis atstājot Batraku un Kristapu Stepiņu.

"Volga 406" ieskaitē ātrākais bija Andrejs Kuzņecovs, tomēr viņam otrajā braucienā tika piešķirts 30 sekunžu sods, kas viņam lika atkāpties uz otro vietu kopumā. Tādējādi uzvaru "Volga 406" klasē izcīnīja Jānis Joksts, bet ātrākais klasiskajā Volga ieskaitē šoreiz Guntis Dobums. Ātrajā "Formula Mondial" klasē skaistu uzvaru guva Raitis Mūrnieks, otrais igaunis Tāvi Kruns, savukārt trešā vietā Indulis Rukuts. "Formula Easter" ieskaitē šoreiz visu pjedestālu aizņēma viesi no Igaunijas – Jāks Kūls, Stens Subans un Eke Tāvi Sepers.

Kuplā skaitā sanākušos skatītājus priecēja ne vien cīņas trasē, bet arī iepriekš minētā "Youngtimer" izstāde, "Rīgas Motormuzeja" telts ar automodelisma trasi un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 19.kaujas nodrošinājuma bataljons ar savu kaujas tehniku. Visas dienas garumā sacensību apmeklētājiem bija iespēja iepazīt un izbraukt Biķernieku trasi sēžot leģendārajā RAF autovilcienā, kas ir jaunākais Rīgas Motormuzeja restaurātoru veikums.

Dienas vidū uz Biķernieku starta taisnes norisinājās sacensības bērniem ar klasiskajiem pedāļauto. Uz starta stājās gandrīz 30 dalībnieki, kas trīs pusfināla braucienos noskaidroja ātrākos pedāļu minējus. Visi mazie sportisti saņēma īpašu Rīgas Motormuzeja kausa medaļu un saldas balvas no Skrīveru saldumiem.

Paralēli visām iepriekš minētajām aktivitātēm, lielajā stāvlaukumā notika arī AAK Senlietu kolekcionāru un restauratoru saiets. Tradicionālais restauratoru, kolekcionāru un retro lietu cienītāju pasākums deva iespēja satikt hobija domubiedrus, dalīties pieredzē par dažādu priekšmetu restaurāciju, kā arī papildināt savas kolekciju.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!