Foto: Publicitātes foto

Šogad sporta kompleksā "333" uzsākta apjomīga lielās kartinga trases rekonstrukcija. Ilgi gaidītās pārmaiņas ir lieliska iespēja attīstīt un stiprināt motorizēto sportu veidus Latvijā un turpmāk jau starptautiskā līmenī.

19 gadus pēc "333" lielās kartinga trases pastāvēšanas uzsākti apjomīgi tās rekonstrukcijas darbi – trases atjaunošanā iesaistīti vairāki desmiti dažāda veida tehnikas vienību.

Jaunās trases projekts paredz pilnīgu konfigurācijas maiņu ar jaunu asfalta segumu visos līdzšinējos trases posmos. Jaunā konfigurācija būtiski izmainīs trases dinamiku un reljefu, padarot to par ātrāko kartinga trasi Latvijā.

FIA kartinga trases konfigurācijas garums ir 1340 m (līdzšinējo 1200 m vietā), ar 15 tajā paredzētiem pagriezieniem, no kuriem septiņi ir labie, bet astoņi – kreisie. Viena no iespaidīgākajām līkumu sekcijām iekļaus arī 6% virāžu.

''Trases pārbūve un tās projekts ir sarežģīts un niansēm pilns process – tā vijas ar lielu atbildību un pastāvīgu darba procesa kontroli, taču mēs strādājam tā, lai gala rezultāts būtu tīkams sportistiem, ilgtspējīgs un vislabākajā kvalitātē," stāsta "333" trases vadītājs Elvijs Švāģeris.

Paralēli tam trase tiek būvēta arī citām disciplīnām, tostarp "Pro" klases drifta automašīnām. Jaunajā trasē paredzēts iekļaut arī 200 metru garu dragreisa taisni 15 metru platumā.

Rekonstrukcijas darbi norisinās atbilstoši jaunākajiem Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) kvalitātes standartiem, lai tajā varētu rīkot pasaules līmeņa kartingu sacīkstes. Tāpat trase būs pieejama dažādu motoru sporta veidu – gan motociklu, gan automašīnu – treniņiem, kā arī braucieniem ar ''333'' īres kartingiem ikdienā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!