"RA Events" vadītājs Raimonds Strokšs gatavo dullāko spīdveja piedzīvojumu – nākamvasar Rīgā notiks pasaules čempionāta posms spīdvejā.

Raimonds, kurš Latviju iezīmējis pasaules rallija un rallijkrosa kartē, pirms diviem gadiem saņēmis zvanu no "Discovery Sports Events" direktora, ka viņš ir vajadzīgs arī spīdvejā. Raimonda atbilde bijusi: kas ir spīdvejs, jo par šo motosporta veidu neko daudz nav zinājis. Bet nu viņam ir skaidrs, ka tie ir dulli čaļi uz 70 kilogramu smagiem 500 kubikcentimetru močiem bez bremzēm, bez metronoma, kas strauji ieskrienas līdz 120 kilometriem stundā. Bet vietas trasē ir tik, cik ir...

Uzaicinājums sakritis ar "RA Events" mērķi ne tikai rīkot pasaules autosporta notikumus Latvijā, bet arī pašiem strādāt ar starptautiskajiem projektiem, tāpēc Raimonds, ilgi nedomājot, piekritis. Tā viņš jau divus gadus ir "Discovery Sports Events" pasākumu komercdirektors. Pirmais gads pagājis, "mācoties spīdveju", bet šogad jau aizvadītas 22 sacensības. Raimonda pārziņā ir starptautiska brigāde un pasaules čempionāts spīdvejā, Nāciju kauss un 2023. gada pasaules kauss, kā arī jauniešu kategorijas.

Nākamgad spīdvejs atzīmēs 100. jubileju, un Latvijai ir unikāla iespēja šajā vēsturiskajā brīdī uzņemt pasaules kausa posmu Rīgā, Biķernieku trasē. Raimonds ir pārliecināts, ka tā būs līmenī, jo pārzina katru trases akmeni un ir gatavs palīdzēt vietējiem organizatoriem ar aprīkojumu un padomu.

Raimonda pienesums tradīcijām bagātajā sporta veidā ir 35 metru skatuve ar LED ekrāniem trases vidū, "piti" 18 braucējiem, gaidīšanas zonas infrastruktūra ar LED ekrāniem uz zemes un apjomīga fanu zona. Tāpat arī padomāts par universālu trases pārklāju, lai izvairītos no drenāžas problēmām, ar ko savulaik saskārušies spīdveja maču rīkotāji Biķerniekos. Viss aprīkojums uz Latviju ceļos astoņās fūrēs.

Cik cilvēku noskatīsies spīdveja čempionāta posmu Rīgā un vai pats Raimonds arī sēdīsies pie dullā moča stūres, tiek noskaidrots raidījuma "Ātruma cilts" jaunākajā sērijā.

Raidījumu "Ātruma cilts" piedāvā portāls "Delfi" sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !