Foto: Privātais arhīvs
Latvijas izlasi startam Nāciju kausā motokrosā blakusvāģiem, kas no 7. līdz 8. oktobrim risināsies Itālijā pilsētā Čingoli bāzētajā "Bartholomew Tittoni" trasē, pārstāvēs Daniels un Bruno Lielbārži, Jānis un Lauris Daideri, kā arī Mara Rupeika/Kaspara Liepiņa ekipāža, informē Latvijas motosporta federācija (LaMSF).

1956. gadā uzbūvētā "Bartholomew Tittoni" trase ir viena no Itālijas vecākajām motokrosa trasēm. Tā ir 1760 metrus gara, un to veido garas taisnes ar stāviem kalniem. Šī mototrase uzņēmusi daudzas starptautiskas sacensības, tajā skaitā arī Nāciju kausa izcīņu. Pēdējo reizi Čingoli Nāciju kausa sacensības blakusvāģiem notika 2017. gadā, bet toreiz Latvijas izlase nemaz netika pārstāvēta.

Divas no trīs Latvijas izlasē iekļautajām ekipāžām šo trasi zina ļoti labi, savukārt dvīņu brāļi Lielbārži tajā startēs pirmo reizi. Visnepatīkamākās atmiņas par Čingoli ir Mārim Rupeikam, kurš 2013. gadā šajā trasē, piedaloties pasaules čempionāta posmā, krita un guva ļoti smagu savainojumu (kakla skriemeļa lūzumu) pēc kā izārstēšanas viņš vairs pasaules čempionāta ieskaitē nav startējis.

No Latvijas komandā iekļautajiem braucējiem vienīgajam, kuram nav Nāciju kausa pieredzes, ir Bruno Lielbārdis, kurš pērn šīs sacensības izlaida savainojuma dēļ. Toties visiem sportistiem ir augstākā līmeņa pieredze, piedaloties pasaules čempionātā.

Vistitulētākā ekipāža Latvijas izlasē noteikti ir pašreizējie Latvijas čempionāta līderi Māris Rupeiks/Kaspars Liepiņš, kuri jau vairākas sezonas brauc kopā. Startējot atsevišķi, Rupeiks 2005. gadā pasaules čempionātā izcīnīja bronzu, bet Liepiņš ir 2009. gada pasaules čempions un 2010. gada vicečempions. Tāpat ne mazāk titulēti ir brāļi Jānis un Lauris Daideri. Startējot kopā, viņi 2011. gada pasaules meistarsacīkšu sezonā izcīnīja sudrabu, bet 2016. gadā Lauris, braucot kopā ar beļģi Benu Andriansenu, pievienoja savām trofejām vēl vienu pasaules sudrabu. Brāļi Lielbārži pasaules čempionātā debitēja pērn un šobrīd ir viena no ātrākajām blakusvāģu motokrosa ekipāžām pasaulē.

Visas trīs izlases ekipāžas vienā trasē būs sastopamas jau 3. septembrī Madonā, kur risināsies Latvijas motokrosa čempionāta sestais no septiņiem paredzētajiem posmiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!