Svētdien, 10. jūnijā, ap pulksten 18 pie Krustabaznīcas ielas dzelzceļa pārbrauktuves autovadītājiem pie slēgtas pārbrauktuves bija jāstāv ļoti ilgi, kaut arī neviens vilciens pa to nebrauca. Kādam autovadītājam pēc 17 minūšu gaidīšanas apnika un viņš devās uz pārbrauktuves dežuranta ēku skaidroties, kas par lietu. Izrādās, ka pārbrauktuves dežurants guļ uz grīdas un telpā jūtama alkohola dvinga.

Video autors apgalvo, ka šim cilvēkam sirdsdarbības pulss bijis normāls, tomēr mazajā telpā esot bijusi jūtama "viegla alkohola dvinga".

Ņemot vērā, ka sociālajos tīklos šis video lielu popularitāti ieguva jau drīz pēc tam, "Latvijas dzelzceļš" (LDz) uz to reaģējis un norādījis, ka "ir uzsākuši šī gadījuma izmeklēšanu un pastiprinās kontroli vēl vairāk, lai nepieļautu šādus gadījumus. LDz arvien pilveido tehnoloģiskos procesus, automatizējot tos, lai izslēgtu "cilvēcisko faktoru"".

Tāpat LDz atgādina, ka šādās pārbrauktuvēs, tuvojoties vilcienam apmēram 1000 metru attālumā līdz pārbrauktuvei, barjera automātiski nolaižas, ieslēdzas aizliedzošās luksofora gaismas, kā arī speciālais skaņas signāls. Pārbrauktuves dežurantam tā ir jāatver satiksmei.

Pirmdien LDz paziņoja, ka šo dežurantu atlaiduši no darba. "Šogad uzstādīsim vēl 37 alkometrus lielākajos dzelzceļa mezglos, kas nodrošinās darbinieku pārbaudi uz alkohola klātbūtni organismā, pirms darba sākšanas un pirms darbadienas beigām. Arī līdz šim darbinieki kontrolēti, veicot izlases veida pārbaudes, taču kontrole tiek un tiks pastiprināta," teica LDz galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !