Kāds "Delfi" aculiecinieks iesūtījis video, kurā redzams, kā lietainajā laikā sastrēgumu uz Gaisa tilta, Rīgā, pa mitro bruģi un tramvaja sliežu klātni apbrauc kāds steidzīgs autovadītājs. Kad tas mēģināja atgriezties joslā pie pārējiem braucējiem, automobilis strauji saslīdēja, ietriecās tilta ietves barjerā un apgriezās ap savu asi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mitrs bruģis ir kā apledojis ceļš un šādos laikapstākļos pēc iespējas ir jāizvairās no uzbraukšanas uz sliežu klājuma," komentāru par braukšanas īpatnībām pa mitru bruģi un sliežu klājumu sniedz Drošas braukšanas skolas (DBS) direktors Jānis Vanks.

"Mitrs vai slapjš bruģis tiek uztverts pat bīstamāk nekā mīkstā seguma (grants utt.) ceļi. Uz mitra bruģa autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties atbilstošu ātrumu, gan ievērojot distanci līdz citiem transportlīdzekļiem, jo bremzēšanas ceļš ir būtiski garāks nekā uz asfalta seguma," skaidro drošas braukšanas eksperts.

"Visām kustībām ar stūri ir jābūt laidenām un mierīgām, tāpat kā darbībām ar automašīnas pedāļiem. Faktiski, vadot transportlīdzekli pa slapju vai mitru bruģi, ir jāvada tas tāpat kā ziemas apstākļos," brīdina Vanks.

"Šajā gadījumā bija vēl papildus bīstamais faktors – tramvaja sliedes. Tramvaja sliedes īpaši mitros laikapstākļos ir vēl slidenākas nekā bruģis. Turklāt sliežu klātne ne vienmēr ir vienādā līmenī ar ceļa segumu, kas nozīmē, ka, uz tām uzbraucot vai nobraucot, auto var neparedzēti strauju saslīdēt, atduroties ar riepu pret vai aizķeroties aiz, piemēram, augstāk nekā ceļa segums esoša sliežu klājuma. Tajā brīdī ir praktiski neiespējams paredzēt, kā uzvedīsies auto. Saslīdēšana uz sliedēm var notikt tik pēkšņi, ka pat elektroniskās drošības iekārtas nespēs automašīnu noturēt uz ceļa," norāda DBS direktors.

"Līdz ar to slapjos laika apstākļos obligāti jāizvēlas atbilstošs ātrums, jāveic visas darbības ar vadības ierīcēm plūdeni un progresīvi, jāizvēlas pareiza distance, kā arī pēc iespējas jāizvairās no uzbraukšanas uz sliežu klājuma," rezumē Vanks.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Drošas braukšanas skola Jānis Vanks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form