'Volvo' un 'Uber' prezentē ražošanai gatavu autonomās braukšanas 'X90'
Foto: Publicitātes foto

Zviedru autoražotājs "Volvo Cars" un vadošā taksometru pakalpojumu firma "Uber" prezentējuši kopīgi izstrādātu sērijveida automobili, kas spēj braukt patstāvīgi. Šis ir jauns sasniegums abu uzņēmumu stratēģiskajā sadarbībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Uber" un "Volvo" 2016. gadā noslēdza inženiertehnoloģiju sadarbības līgumu un kopš tā laika izstrādājuši vairākus prototipus ar mērķi paātrināt uzņēmuma autonomo automobiļu izstrādi. 13. jūnijā prezentētais "Volvo XC90" ir pirmais sērijveida automobilis, kas apvienojumā ar "Uber" autonomās braukšanas sistēmu spēj braukt pilnīgi patstāvīgi.

"XC90" bāzes automobilis ir aprīkots ar galvenajām drošības funkcijām, kas ļauj "Uber" vienkārši instalēt savu autonomās braukšanas sistēmu, kas, iespējams, ļaus nākotnē izmantot pašbraucošos automobiļus "Uber" tīklā kā autonomas koplietošanas pakalpojumu.

"Volvo Cars" autonomajai braukšanai gatavā ražošanas automobiļa svarīgākās īpašības ir vairākas rezerves sistēmas stūrēšanas un bremzēšanas funkcijām, kā arī akumulatora rezerves jauda. Ja kāda no primārajām sistēmām kāda iemesla dēļ nespēj darboties, rezerves sistēmas ir ieprogrammētas nekavējoties apturēt automobili.

Līdztekus "Volvo" iebūvētajām rezerves sistēmām automobilis ir aprīkots ar sensoru komplektu uz tā virsmas un iekšienē, kas nodrošina "Uber" autonomās braukšanas sistēmas drošu darbībai un manevrēšanu pilsētas vidē.

Apvienojumā ar "Volvo" automobiļa platformu "Uber" autonomās braukšanas sistēma nākotnē varētu pieļaut drošu, uzticamu autonomi braucošu automobiļu koplietošanu bez misijas speciālistu palīdzības. Šie īpaši apmācītie "Uber" darbinieki pašlaik darbina un pārrauga šos automobiļus autonomajai braukšanai piemērotajās un paredzētajās teritorijās.

Prezentētais sērijveida automobilis ar autonomās braukšanas iespējām tapis saskaņā ar "Volvo Cars" 2016. gada komerciālo līgumu ar "Uber" par desmitiem tūkstošu autonomajai braukšanai gatavu bāzes automobiļu piegādi turpmākajos gados.

"Mēs uzskatām, ka autonomās braukšanas tehnoloģijas ļaus mums vēl vairāk uzlabot drošību, kas ir visas mūsu uzņēmuma darbības pamatā," paziņoja "Volvo Cars" prezidents un izpilddirektors Hokans Samuelsons. "Mēs paredzam, ka līdz nākamās desmitgades vidum viena trešdaļa visu mūsu pārdoto automobiļu būs pilnībā autonomi. Mūsu līgums ar "Uber" demonstrē mūsu centienus kļūt par galvenajiem piegādātājiem pasaulē vadošajiem taksometru pakalpojumu uzņēmumiem."

"Cieša sadarbība ar tādiem uzņēmumiem kā "Volvo" ir svarīgs komponents droša, pastāvīgi uzlabojama, pašbraucoša autoparka efektīvā izveidē," atzina "Uber" augstākā līmeņa tehnoloģiju grupas vadītājs Eriks Meihofers. ""Volvo" sen jau ir slavens ar pastāvīgajiem centieniem drošības jomā, kas ir uzņēmuma jaunākā, ražošanai gatavā pašbraucošā pamata automobiļa stūrakmens. Apvienojumā ar mūsu autonomās braukšanas tehnoloģiju šis automobilis būs "Uber" autonomo produktu komplekta svarīgs komponents."

"Volvo Cars" plāno izmantot līdzīgu autonoma bāzes automobiļa koncepciju savu nākotnes autonomi braucošu automobiļu izstrādē drīz pēc 2020. gada. Šīs tehnoloģijas, kas tiks ieviestas nākamās paaudzes "Volvo" modeļiem uz SPA2 automobiļu arhitektūras bāzes, būs papildinātas ar funkcijām, kas nodrošinās autonomu braukšanu bez pārraudzības tādās skaidri apzīmētās teritorijās kā šosejas un apvedceļi.

"Volvo Cars" uzskata, ka autonomā braukšana spēj radīt ievērojamus potenciālus ieguvumus satiksmes drošības jomā visai sabiedrībai kopumā, kad visi automobiļi brauks autonomi. Bet līdz tam brīdim šī tehnoloģija var atvieglot cilvēkiem braukšanas procesu, atbrīvojot tos no tādām apnicīgām darbībām kā bieža bremzēšana un braukšanas uzsākšana satiksmes sastrēgumos.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Uber Volvo
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form