Aizvadītajā nedēļas nogalē Gulbenes pusē ar tradicionālo ziemas ralliju "Sarma" tika atklāta 2016. gada Latvijas rallija čempionāta sezona. Uzvaru šajās sacensībās izcīnīja 15 gadus vecais soms Kalle Rovanpera ("Škoda Fabia S2000"), kurš pirms tam bija ātrākais arī rallijsprintā "Alūksne" janvāra vidū.

Lai gan pēc diviem ātrumposmiem Rovanpera Gulbenes rallijā bija tikai 13. vietā - ģeneratora siksnas defekts pēc SS2 viņu atmeta par 12 pozīcijām zemāk -, jaunais somu pilots atlikušo sacīksti veica nevainojami un izcīnīja uzvaru kopvērtējumā. Kā ziņojām, pēc pirmās sacensību dienas rallija vadībā atradās Raimonds Kisiels ("Škoda Fabia R5"), taču pēc noslēdzošā 10. ātrumposma pirmajā vietā bija Rovanpera. Līderu maiņa notika pēc sacensību priekšpēdējā, devītā "dopa".

Raimonds Kisiels šajā sacīkstē un LRC1 klasē izcīnīja otro vietu, bet trešais absolūtajā vērtējumā un pirmais LRC2 klasē bija igaunis Rainers Auss ("Mitsubishi Lancer Evo IX").

Braucot ar unikālo "Mitsubishi Mirage" automašīnu, Jānis Vorobjovs šai rallijā palika ceturtais un trešais LRC1 klasē.

LRC3 klasē uzvarēja igaunis Gustavs Krūda (Ford Fiesta R2"), bet RK1 klasē - Andis Neikšāns ("BMW M3").