"Citroen Racing Trophy" 2013. gadā paplašinās savu sacensību ģeogrāfiju, piesaistot jaunus dalībniekus un īpašu vērību pievēršot junioriem, informē franču autoražotāju komanda.

Kopš izveidošanas "Citroen Racing Trophy" sacensības tiek aizvadītas jau 10 Eiropas valstīs, ieskaitot tādas būtiskas rallija zemes kā Čehija, Itālija, Portugāle, Beļģija un Lielbritānija. Sērijas pamatdoma ir monoklase, kurā sportisti sacenšas ar identiskām automašīnām, šai gadījumā – "Citroen DS3 R3".

2013. gadā seriāla formula tika mainīta, ieviešot divas sacensību ieskaites – "Citroen Racing Trophy Junior", kurā tiks izmantotas "Citroen DS3 R1" klases automašīnas, un "Citroen Racing Trophy" ar "DS3 R3" rallija auto. Šīm dubultajām sacensībām pieteikušās piecas valstis, kuras vēlas iesaistīties "Citroen" jauno braucēju programmā. Programmas uzvarētājiem tiek nodrošinātas naudas balvas, kā arī potenciālas sacensību programmas junioriem.

2012. gada sezonā "Citroen Racing Trophy" pārstāvji izcīnīja nozīmīgas uzvaras gan nacionālajos, gan starptautiskajos čempionātos un seriālos –, tā Kristians Rīdemans uzvarēja divu riteņu piedziņas ieskaitē un palika otrais Vācijas rallija čempionāta absolūtajā kopvērtējumā, bet čehs Jans Černijs uzvarēja FIA Eiropas čempionātā 2WD ieskaitē.

"Citroen Racing Trophy" junior uzvarētājs ar bonusiem pāries uz 2014. gada "Citroen Racing Trophy" seriālu, bet "Citroen Racing Trophy" uzvarētājs sacentīsies "Citroen Top Driver" atlasē par tiesībām piedalīties sešos pasaules rallija čempionāta (WRC) posmis WRC2 ieskaitē.

Kā zināms, Latvijā šāda tipa seriāls tiek aizvadīts jauniešiem ar "Ford Fiesta" rallija automašīnām "OKartes Autosporta akadēmijas" ietvaros.