Folkreisa Vasaras kauss- cīņa par balvu, dāmu klase un Klasikas fināli
Foto: Publicitātes foto

LAF Folkreisa Vasaras kauss, kas startēs maijā, piedāvās jaunumus, kas solās būt intriģējoši gan sportistiem, gan līdzjutējiem, informē Latvijas Automobīļu federācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šā gada Vasaras kausa uzvarētājs saņems bezmaksas licenci dalībai 2013. gada Latvijas autokrosa čempionātā vai jebkurā citā LAF Krosa komisijas seriālā. Šovasar pirmo reizi notiks atsevišķa ieskaite arī dāmu klasē, kā arī aizmugures piedziņas automašīnu vērtējumā - Klasika klasē. Klasikas braucējiem pie noteikta dalībnieku skaita tiks aizvadīts atsevišķs A fināla brauciens.

Seši posmi

2012. gada LAF Folkreisa Vasaras kauss paredzēts sešos posmos - sezona sāksies ar cīņu 19. maijā Ventspils puses Popes trasē, kam sekos posmi Vecpilī, Valmierā, Skrundā un divreiz Bauskā, Mūsas trasē. Kopā ar folkreisa klasi Popē, Vecpilī, Valmierā un Skrundā uz starta tiks aicināti arī autokrosa braucēji. Savukārt cīņas Mūsā būs grandioza, jo jūlijā folkreisa cīņas notiks NEZ rallijkrosa čempionāta posma ietvaros, savukārt septembrī - kopā ar autokrosa Baltijas kausa un Latvijas čempionāta finālu. Abos gadījumos pasākuma kopējais dalībnieku skaits var pārsniegt simts sportistus.

Tam, kurš būs labākais Vasaras kausa folkreisa braucējs, būs iespēja pietuvoties augstākajiem nacionālā krosa pakāpieniem - 2013. gadā uzvarētājs saņems bezmaksas licenci startam Latvijas autokrosa čempionātā, vai jebkurā citā augstākajā LAF Krosa komisijas sporta veidā, piemēram, Latvijas rallijkrosa kausā.

Jaunas ieskaites

Pirmo reizi atsevišķi tiks vērtēts arī daiļā dzimuma sportistu sniegums - izveidota dāmu klases ieskaite. Līdz šim, folkreisa pastāvēšanas divarpus gados uz starta stājušās gan tikai trīs dāmas - Evija Vītols, driftere Kristena un Liene Āboliņa. Tomēr, tā kā no azartisku meiteņu puses saņemti signāli par vēlmi cīnīties, folkreisam ir nepieciešams spert soļus pretī šīm dalībniecēm. Dāmu sasniegumi tiks vērtēti, izvelkot rezultātus no kopējās ieskaites noslēguma pozīcijām, gluži kā tas notiek Junioru kausā.

Folkreisā allaž vēlējušies startēt arī Klasikas klases braucēji, tomēr viņu iespējas cīnīties ar priekšpiedziņas dalībniekiem ir objektīvi ierobežotas. Lai veicinātu klasiskās komplektācijas (aizmugures piedziņa, motora izvietojums mašīnas priekšpusē) automobiļu ienākšanu folkreisā, šīs klases braucējiem tiks rīkoti atsevišķi finālbraucieni, kuru rezultāti veidos Vasaras kausa Klasikas ieskaiti. Tajā pašā laikā sportisti nezaudēs iespēju cīnīties arī ar pārējiem vairākiem desmitiem konkurentu - teorētiski Klasikas braucējs var uzvarēt absolūtajā posma ieskaitē, bet pēc tam Klasikas finālā sakaut klases biedrus atsevišķi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesa, gan dāmu klasei, gan Klasikai posma ieskaite būs uzskatāma par notikušu tikai, ja attiecīgajā sacīkstē startēs vismaz seši attiecīgās ieskaites dalībnieki. Gada ieskaite būs notikusi, ja vērtējumos būs piedalījušies vismaz astoņi sportisti.

Tiek saglabātas arī līdzšinējās folkreisa ieskaites - paralēli individuālajai (galvenajai) ieskaitei tiks noskaidrots arī labākais juniors (braucēji vecumā līdz 21 gadam ieskaitot), kā arī labākā komanda.

Kas ir folkreiss?

LAF Folkreiss ir viens no tautas autosporta veidiem, kurā dalībnieki startē ar kopēju startu pēc autokrosa un rallijkrosa principiem. Folkreisa pieejamību nodrošina nosacījums, ka jebkurš vērotājs sacensību dienā var iegādāties jebkuru sacīkstē startējošo automašīnu par fiksēto samaksu 950 eiro, bet mašīnas īpašnieks no darījuma atteikties nedrīkst. Tas nozīmē, ka, lai cik sportists būtu ieguldījis savā automašīnā finanšu līdzekļus, to var nākties zaudēt, saņemot pretī "tikai" fiksēto summu. Šis nosacījums bremzē izmaksu augšanu un saglabā sporta veida kā mazbudžeta sacensību pievilcību. Par folkreisa dalībnieku var kļūt dažu minūšu laikā, automašīnu, turklāt pat seriāla vislabāko, iegādājoties jebkurā sacīkstē par 950 eiro, ja nav vēlmes pavadīt nedēļas un mēnešus garāžā, gatavojot savu tehniku.

LAF Folkreisa Vasaras kauss 2012

1. posms - Pope, Popes autotrase, 19. maijs (+autokross)

2. posms - Vecpils, Vecpils autotrase, 16. jūnijs (+autokross)

3. posms - Valmiera, Brenguļu autotrase, 08. jūlijs (+autokross)

4. posms - Bauska, s/k Mūsa, 21.-22. jūlijs (+rallijkross)

5. posms - Skrunda, Gruntskalnu trase, 18. augusts (+autokross)

6. posms - Bauska, s/k Mūsa, 08.-09. septembris (+autokross)

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form