Latvijas čempionātā rallijsprintā jauni uzvarētāji
Foto: Dace Janova, aģentūra „4Rati”

Latvijas rallijsprinta čempionāta otrais posms „Sarma 2012” noslēdzās ar jauniem vārdiem šā gada čempionāta uzvarētāju sarakstā – pie augstākajiem panākumiem klasēs netika neviens no pirmā posma labākajiem braucējiem, portālu „Delfi” informēja Latvijas Automobīļu federācija (LAF).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apes un Gulbenes puse notikušajā rallijsprintā uzvaras guva Jānis Patmalnieks/Rolands Ziemelis (gan absolūti, gan 4WD klasē), pērnie 1600 klases čempioni Raivis Ozoliņš/Jānis Veilands (1600), Ģirts Torgans/Rolands Laizāns (2WD Open), Gints Bremze/Toms Freibergs (4WD Open), kā arī eksperimentālais duets Edgars Trūps/Roberts Elbakjans (Road), kuri startēja ar tikko vēsturisko Montekarlo ralliju veikušo Moskvitch M-408. Kopvērtējuma situācija pēc otrā no astoņiem posmiem – īpaši saspringta.

Road klasē pēdējo gadu čempionduets Edgars Trūps/Māris Freibergs šoreiz tika izjaukts, jo Edgaram blakus stūrmaņa krēslā sēdās rallija un rallijreida speciālists Roberts Elbakjans, bet ekipāža startēja ar vēsturisko ralliju Montekarlo veikušo Mosvitch M-408. Aiz sevis ekipāža atstāja sīvākos konkurentus Elmāru Tikumu/Arni Modri un pirmā posma uzvarētājus Kasparu Borgu/Andri Pāpi. Tā kā šīs ekipāžas bija uz pjedestāla arī pirmajā posmā Alūksnē, situācija kopvērtējumā ir saspringta – Borgam un Trūpam pa 17 punktiem, Tikumam – 16.

1600klasē pēc izstāšanās pirmajā posmā savu čempionu statusu apliecināja Raivis Ozoliņš/Jānis Veilands. Viņi par 22 sekundēm apsteidza vēl vienu favorītekipāžu – Nauri Bruņinieku/Edgaru Grīnu. Kaspars un Zintis Koli sasniedza trešo pozīciju, līderiem piekāpjoties par gandrīz četrām minūtēm. Arī pirmā posma uzvarētājiem Mārcim Strautiņam/Guntim Mūrniekam tik spīdoši Sarmā neklājās – ceturtā vieta, trīs sekundes aiz pjedestāla.
Rezultātā kopvērtējumā šobrīd Strautiņš/Mūrnieks ir vadībā ar 16 punktiem, favorīti Ozoliņš/Veilands jau pakāpušies uz otro pozīciju.

4WD klases izrādījās absolūtās ieskaites ātrākā kategorija – uzvaru guva šīs klases ekipāža Jānis Patmalnieks/Rolands Ziemelis. 4WD ieskaitē viņi par 50 sekundēm apsteidza Rimantu Kalniņu/Jāni Siliņu, bet par minūti un 16 sekundēm pirmā posma uzvarētājus, pērnos čempionus Edgaru Enkuru/Ainaru Jankovicu. Kopvērtējumā trijotne gandrīz uz viena zara – Enkuram un Patmalniekam pa 17 punktiem, Kalniņam – 16.

Absolūtajā vērtējumā pārsteigumu sarūpēja Ģirta Torgana/Rolanda Laizāna sniegums – viņi ar priekšpiedziņas Renault Clio guva otro vietu sīvajā konkurencē ar pilnpiedziņas auto braucējiem. No Patmalnieka/Ziemeļa Torgana ekipāža atpalika tikai par 24 sekundēm. Trešie absolūti – Gints Bremze/Toms Freibergs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Torgana/Laizāna ātrumu apliecina arī 2WD Open klases rezultāti – otrās vietas ieguvējus, čempionus Kasparu Brenci/Armandu Ziemeli vienība apsteidza par gandrīz pusotru minūti. Trešie šajā vērtējumā – pierezējušie Viesturs Tilgass/Modris Žeimuts.
Klases kopvērtējumā situācija dramatiska: pirmo piecu pozīciju turētājiem ir vienāds punktu skaits – pa 11. Pirmo posmu uzvarētājiem Jānim Berķim/Edgaram Čeporjus un Torganam/Laizānam 11 punkti par uzvaru, bet pārējās pozīcijas sadalījušās līdzīgi matemātiskas sakritības dēļ – tikpat punktu arī Atim Bruņiniekam, Tilgasam un Brencim. Būs interesanti vērot, kā klases notikumi attīstīsies vasaras sezonā. Starp citu, Berķis/Čeporjus neaizstāvēja pirmā posma uzvarētāju titulu, jo Sarmā startēja Latvijas rallija čempionāta ieskaitē, pārliecinoši uzvarot 2WD grupā. Šā gada noteikumi kopējos rallija un rallijsprinta posmos ļauj gūt ieskaiti tikai vienā no seriāliem.

Aizraujošā cīņā noskaidrots arī 4WD Open klases uzvarētāju duets. Gints Bremze/Toms Freibergs uzvaru izrāva tikai pēdējā ātrumposmā, par pusotru sekundi apsteidzot Edgaru Piļku/Igoru Sidorovu. Klasē nebija daudz dalībnieku, taču gandrīz katra no četrām ekipāžām izbaudīja augstvērtīgākās pozīcijas. Pēc atrašanās līderpozīcijā, bet neveiksmes rallijsprinta pirmajā pusē ceturto vietu guva ātrie brāļi Edijs un Kārlis Bergmaņi. Pozīciju augstāk – Viktors Lazda/Gints Mauliņš.
Latvijas rallijsprinta čempionāta kopvērtējumā arī šajā klasē sarežģīta situācija – Piļkam 14 punktu, Bergmaņiem – 13, pirmā posma uzvarētājam Aleksejam Mersjanovam, kā arī Bremzem un Lazdam – pa 11.

Rallijsprinta čempionāts sācies īpaši aizraujoši, bet vasaras sezonai jāpierāda, vai rezultātu drāmu diktē specifiskie laika apstākļi, vai tomēr spēku līdzvērtīgums visu klašu iekšējās cīņās.

Komandu vērtējumā rallijsprintā „Sarma 2012” uzvaru guva Auto-Moto komanda (Patmalnieks, Piļka, Kalniņš), kura ir līderpozīcijā arī čempionāta kopvērtējumā.

Nākamais Latvijas rallijsprinta čempionāta posms paredzēts 4. – 5. maijā, kad notiks rallijsprints „Kalnamuiža 2012”.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form