Pasaules motošosejas čempionāta devītajā posmā - Itālijas "Grand Prix" - prestižākajā "MotoGP" klasē svētdien uzvaru izcīnīja "Yamaha Factory" vienības pilots Horhe Lorenso no Spānijas, palielinot savu pārsvaru kopvērtējumā.

Finišā Lorenso par 5,223 sekundēm apsteidza savu tautieti Daniju Pedrosu no "Repsol Honda" komandas, kurš sestdien bija ātrākais kvalifikācijas sacensībās, bet pirms nedēļas uzvarēja Vācijas "Grand Prix" izcīņā.

Šī 25 gadus vecajam Lorenso bija piektā uzvara šosezon.

Trešajā vietā ierindojās Andrea Dovicioso no Itālijas ("Monster Yamaha"), bet ceturtais bija vācietis Štefans Bradls no "LCR Honda" komandas.

Tikmēr pagājušā gada čempions austrālietis Keisijs Stouners, kurš pārstāv "Repsol Honda" komandu, šoreiz ierindojās astotajā pozīcijā.

Kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem līderpozīcijā esošajam Lorenso tagad ir 185 punkti, bet par 19 punktiem mazāk ir Pedrosam. Savukārt Stouners ar 148 punktiem šobrīd ieņem trešo pozīciju.

Šosezon "MotoGP" klasē paredzētas 18 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Spānijā.