Latvijas jaunais motobraucējs Pauls Jonass svētdien izcīnīja uzvaru arī Eiropas čempionāta (EMX) pirmā posma 125 kubikcentimetru klasē otrajā braucienā.

Jonass sākotnēji bija labākais savā kvalifikācijas grupā, bet vēlāk gan sestdienas pirmajā braucienā, gan otrajā braucienā svētdien arī palika nepārspēts.

Otrajā sacīkšu braucienā latvietis savu tuvāko sekotāju apsteidza par vairāk nekā sešām sekundēm.

Vēl viens Latvijas sportists Tomass Šileika izcīnīja 13.vietu kvalifikācijas grupā, bet pirmais sacensību brauciens sestdien viņam nebija pārāk veiksmīgs un tika ieņemta vien 33.vieta starp 39 dalībniekiem.

Savukārt otrajā braucienā svētdien viņš nebija 38 startējušo sportistu vidū.

Posma noslēgumā Jonass tādējādi tika pie maksimāli iespējamajiem 50 kopvērtējuma punktiem, kļūstot par kopējās ieskaites līderi. Viņa tuvākais sekotājs ar 44 punktiem ir abās sacīkstēs otrajā vietā finišējušais zviedrs Antons Lundgrēns.

Kā ziņots, EMX 125 kubikcentimetru klasē Jonass debitēja pērn, kad kopvērtējumā izcīnīja augsto piekto vietu. Savukārt vēl gadu pirms tam Jonass triufmēja pasaules junioru čempionātā 85 kubikcentimetru klasē.