Nedēļas nogalē sāksies Latvijas rallija čempionāts
Foto: Agris Kļaviņš

Ar Lietuvā notiekošo ralliju „Halls Winter Rally 2012” nedēļas nogalē startē 2012. gada Latvijas rallija čempionāts, portālu "Delfi" informē Latvijas Automobīļu federācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par Latvijas čempiona titulu 2012. gadā cīnīsies braucēji ar N4, R4, A Plus un R2 klases automobīļiem, bet par Latvijas kausa ieguvējiem – labākie 2WD grupas un LRČ Juniors ieskaitē.

N4 klase saglabā līdzšinējos pamatprincipus – ieskaite, kurā startē atbilstoši FIA tehniskajiem noteikumiem sagatavotas pilnpiedziņas automašīnas. Par šīs klases tituliem pēdējos gados Latvijas čempionātā norisinājušās principiālākās cīņas. Tomēr prognozējams, ka N4 klase tuvākajos gados varētu beigt savu pastāvēšanu – ne tikai Latvijā, bet gan visā FIA rallija pasaulē. Šīs kategorijas evolūcija būs R4 automobiļu grupa, kas tehniski ir vēl vairāk pietuvināta sportam (atļautas ievērojamākas pārbūves nekā N4). Līdz ar to LAF Rallija komisija nolēmusi ieviest šo grupu arī Latvijas rallija čempionātā. Šīs grupas ietvaros startēs R4 automašīnas, kā arī Super 2000 klases automobiļi. R4 Latvijas čempionātā drīkst startēt arī ar N4 klases automašīnām. Tiesa, dalībnieki čempionāta posmos nevarēs saņemt ieskaiti gan N4 klasē, gan R4 grupā vienlaicīgi.

Arī A Plus klase saglabā savu līdzšinējo būtību – pilnpiedziņas automašīnas, kuras neatbilst N4 un R4 noteikumiem. Vienīgā nianse – A Plus grupā vairs netiks ieskaitītas Super 2000 automašīnas, kuras nu pārceltas uz R4 grupu.

N4, R4 un A Plus kategorijas ir pilnpiedziņas automašīnu ieskaites (izņemot R4 ietvaros esošā S2000 klase).

Līdzīga stratēģija arī ar vienas ass piedziņas automašīnu ieskaitēm. R2 grupa ir kā N3 un citu FIA vienas ass klašu evolūcija. R2 grupā startēs automašīnas, atbilstošas starptautiskajiem FIA tehniskajiem noteikumiem. Savukārt kausa izcīņas statusā nonākusi 2WD grupa, kurā pulcēsies automašīnu klases, kuras neatbilst R2 ieskaites prasībām, arī nacionālās homologācijas automašīnas, kit-car, un citi.

Tradicionāli Latvijas kauss tiks izspēlēts arī junioru ieskaitē. LRČ Juniors vērtējumā piedalīsies vienas ass piedziņas automašīnu braucēji, kuri nav vecāki par 23 gadiem un, kuru izmantotās automašīnas motora darba tilpums nepārsniedz 2000 kubikcentimetrus.

Izmainīta arī Latvijas čempionāta un kausa izcīņas punktu skaitīšanas sistēma. Šogad visās ieskaitēs punktus piešķirs pēc sistēmas 15-12-10-8-6-5-4-3-2-1. Ieviesta arī „power stage” sistēma. Dalībniekiem pie katra rallija iegūtajiem punktiem tiks papildus piešķirti 2 punkti par uzvaru un 1 punkts par otro vietu rallija pēdējā ātrumposmā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas rallija čempionātā 2012. gadā paredzēti septiņi posmi. Sportistu sezonas kopvērtējumu veidos punktu skaits pēc visiem posmiem, atmetot vienu sliktāko posma rezultātu.

Lietuvā notiekošajā rallijā ievērojami papildināsies Latvijas čempionāta ieskaitē startējošo dalībnieku skaits – vēl bez Latvijas ekipāžām jau šobrīd vēlmi startēt mūsu valsts seriāla ieskaitē izteikušas gandrīz 20 ekipāžas. Ārvalstu sportistu starti Latvijas čempionātā ir tradicionāla iezīme, kas apliecina seriāla augsto kvalitāti un sacensību pievilcību citu valstu braucējiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form