Sestdienā, 11. janvārī, Biķernieku trasē tika aizvadīts Rīgas Ziemas kausa 3. posms. Rudenīgajos apstākļos uz starta stājās vairāk nekā 160 dalībnieki, no kuriem vislabāk šoreiz veicās Artim Vicinskim – viņš izcīnīja uzvaras visās trīs pilnpiedziņas ieskaitēs.

Lai arī ziemai raksturīgais sniegs un ledus vēl arvien nav sasniedzis Rīgu, tas nemazināja dalībnieku vēlmi startēt pirmajās šī gada auto sacensībās Biķernieku trasē. Uz starta izgāja 164 dalībnieki, no kuriem visvairāk – pa 28 – piedalījās 2WD un RWD ieskaitēs. Lai arī trases konfigurācija bija līdzīga pirmajā posmā brauktajai, organizatori bija parūpējušies par jaunām un interesantām līkumu sērijām.

Priekšpiedziņu klasēs – 2WD un "2WD Open" – pjedestālu savā starpā sadalīja Jānis Spīķis (VW Golf) un Varis un Modris Žentiņi (Honda Civic). Ja 2WD ieskaitē uzvaru izcīnīja Varis Žentiņš, tad "2WD Open" ātrākais bija Jānis Spiķis. Jāatzīmē, ka viņam arī uzvara "Mono 2WD" klasē, kurā ar lielisku sniegumu trešo vietu ieguva Maija Stakena (VW Golf). Visās "Mono" klasēs šoziem dalībnieki startē ar "Uniroyal MS Plus 77" modeli.

Aizmugures piedziņas ieskaitēs cīņas nebija tik viennozīmīgas, jo RWD un "RWD Open" klasēs bija ļoti atšķirīgi pjedestāli. RWD sīva cīņa par uzvaru izvērtās starp komandas biedriem un ar vienu 3. sērijas BMW startējošajiem Artūru Cabuli un Andri Aizpurieti, kuriem, ņemot vērā divu labāko braucienu punktu summu, bija vienāds rezultāts. Tomēr ar labāku trešo braucienu uzvaru svinēt varēja Cabulis, kamēr Aizpurietim šoreiz otrā vieta.

Par pārsteigumu parūpējās bijušais Latvijas un Baltijas drifta čempions Ingus Jēkabsons, kurš uz Rīgas Ziemas kausu bija ieradies ar savu jaudīgo drifta 5. sērijas BMW. Pirmajos braucienos trase vēl bija slapja un bija grūti novadīt jaudu līdz asfaltam, tomēr pēdējos braucienos Jēkabsons spēja uzrādīt pārliecinoši ātrākos rezultātus, kas viņam ļāva kāpt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena gan RWD, gan "RWD Open" ieskaitēs. Uzvara "RWD Open" šajā posmā Pēterim Guļānam, savukārt otrais Mārtiņš Kļava, kurš izcīnīja pirmo vietu "Mono RWD" klasē.

Pēc neveiksmīgā otrā posma, kurā pārnesumkārbas defekta dēļ nācās izstāties, Artis Vicinskis (Subaru Impreza) trešajā posmā zaudēto atguva ar uzviju. Pārliecinošs sniegums visas dienas garumā ļāva viņam izcīnīt uzvaru visās trīs pilnpiedziņas ieskaitēs.

Ar trīs kausiem mājās devās arī ar "Subaru Impreza" startējošais Rolands Kaucis – otrā vieta "Mono 4WD" un trešās vietas 4WD un "4WD Open" klasēs. Tāpat ar labiem rezultātiem – otrās vietas 4WD un "4WD Open" – izcēlās Mārcis Stūriška (Subaru Impreza).

"Audi quattro" ieskaitē pārliecinošu uzvaru svinēja sezonas līderis Raimonds Tihonovs, aiz sevis atstājot komandas biedru Lauri Ruskuli un Intu Dimiņu. Dāmu klasē trešo uzvaru šajā sezonā izcīnīja Maija Stakena, otrā vieta Martai Starkai, bet trešajā pozīcijā šoreiz Darja Judina.

Nākamais Rīgas Ziemas kausa posms Biķernieku trasē norisināsies 25. janvārī.

Tags

Biķernieku trase

Comment Form