Vīnes lidostā par godu Laudam nosauks ielu
Foto: AP/Scanpix/LETA

Vīnes lidostā par godu autosporta leģendai Nikijam Laudam tiks nodēvēta iela.

Viņa vārdā tiks nodēvēta aleja uz VIP termināli, kuru Lauda bieži izmantoja, lidojot no Vīnes ar savu privāto lidmašīnu. Lauda bija slavens ne tikai autosportā, bet arī aviācijas biznesā.

Austriešu uzņēmējs un trīskārtējs Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions Lauda mūžībā aizgāja maijā 70 gadu vecumā.

Lauda nomira nepilnu gadu pēc viņam veiktas plaušu transplantācijas. Šī operācija tika izdarīta 42 gadus pēc tam, kad Lauda autosacīkstēs 1976. gadā cieta smagā avārijā, viņa mašīnai ietriecoties Nirburgringas nožogojumā un aizdegoties.

Lai gan Lauda šajā avārijā zaudēja ausi, viņš turpināja piedalīties sacīkstēs un pēc pasaules čempiona titula iegūšanas 1975. gadā to izcīnīja vēl divas reizes – 1977. un 1984. gadā.

Jau 42 dienas pēc avārijas Lauda atkal sēdās pie stūres un ieguva ceturto vietu Itālijas "Grand Prix" izcīņas sacīkstēs Moncā.

Līdz sacīkšu braucēja karjeras beigām 1985. gadā viņš piedalījās 171 F-1 sacīkstēs, uzvarot 25 no tām un iegūstot godalgas 54 reizes.

Vēl savas sacīkšu karjeras laikā Lauda nodibināja savā vārdā nosauktu aviosabiedrību "Lauda Air". Lauda 90. gados pārdeva "Lauda Air" un 2003. gadā nodibināja citu lidsabiedrību "Niki", kuru 2011. gadā pārdeva aviokompānijai "Air Berlin". 2018. gada janvārī viņš šo lidsabiedrību atpirka un pārdēvēja par "Laudamotion", bet vēlāk to pārdeva Īrijas zemo cenu aviokompānijai "Ryanair".

Tags

Nikijs Lauda

Comment Form