Apdrošinātājs: dramatiski pieaudzis sniega un sala nodarīto postījumu skaits automašīnām
Foto: Shutterstock

Sniegs un sals spēj sagādāt grūtas dienas pat ziemeļu valstu iedzīvotājiem. Janvārī Latviju piemeklējuši īsti ziemīgi laika apstākļi, kas noveduši pie dramatiska ar laika apstākļiem saistītu satiksmes negadījumu skaita palielināšanos. Apdrošināšanas akciju sabiedrība "BTA" kopš janvāra sākuma saņēmusi 27 reizes vairāk KASKO un OCTA atlīdzību pieteikumus nekā šajā periodā pirms gada.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2020. gada sākums vairāk atgādināja ieilgušu rudeni, nevis balto gadalaiku. Sniega nebija, un valdīja netipiski silti laika apstākļi. Savukārt šā gada janvāris atnesa pamatīgu salu, kas dažviet Latvijā pietuvojās -30 grādu temperatūras atzīmei, puteni un biezu sniega segu. Tas nekavējoties atsaucās uz satiksmes drošību.

No visiem janvārī saistībā ar sniegu un salu saņemtajiem KASKO atlīdzības pieteikumiem 95% ir par satiksmes negadījumiem. Visbiežāk automašīna saslīdējusi un nobraukusi no sniegotā ceļa, iebraukusi bedrē vai uzbraukusi vadītāja nepamanītam apsnigušam šķērslim. Atkalas perioda laikā arī saņemti pieteikumi par krītošu ledus gabalu nodarītiem postījumiem – tie izsituši transportlīdzekļiem vējstiklus.

"Lai arī vairākums šodienas autovadītāju ir piedzīvojuši vēl bargākas ziemas, ik gadu pirmā sastapšanās ar sniegu šoferiem ir izaicinājums. Šis gads ir īpašs ar to, ka bezsniega pauze bija gandrīz divus gadus ilga. Tas izrādījies pietiekami, lai cilvēki aizmirstu par sniega radītajiem braukšanas sarežģījumiem – vājāku riepu saķeri ar ceļu, sliktāku redzamību, garāku bremzēšanas ceļu. Aicinām autovadītājus apdomīgi izvēlēties braukšanas ātrumu un atbildīgi izturēties pret savu automašīnu, aprīkojot to ar gadalaikam atbilstošām riepām un gādājot par spēkrata tehniskā stāvokļa atbilstību ceļu satiksmes noteikumu prasībām," mudina "BTA" apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Zīmīgi, ka apdrošināšanas gadījumu skaits pieaudzis par spīti tam, ka šogad attālinātā darba un sabiedriskās dzīves ierobežojumu dēļ satiksmes plūsma ir ievērojami mazāka nekā iepriekšējos gados.

Par sarežģītajiem apstākļiem uz ielām liecina arī "BTA" saņemtie klientu pieteikumi par palīdzību uz ceļa. Piemēram, pagājušās nedēļas pirmdienā, 18. janvārī, vienas dienas laikā šis pakalpojums tika pieteikts 52 reizes – tas ir seškārt vairāk nekā šī gada pirmajā nedēļā, kad tika saņemti vidēji astoņi pieteikumi dienā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl

Comment Form