Ar ministru panākta vienošanās par tuneļa izbūvi pie Medemciema
Foto: Publicitātes foto

Šonedēļ satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) vizītes laikā panākta vienošanās par sadarbību tuneļa izbūvē pie Medemciema, paziņoja Olaines novada pašvaldība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tikšanās laikā apspriesti vairāki jautājumi, tostarp par autoceļa A8 Rīga-Jelgava attīstību.

Pašvaldībā apgalvoja, ka ir panākta vienošanās par sadarbību, arī finansiālu, divlīmeņu mezgla projektēšanā un izbūvē divās vietās. Divlīmeņu mezgls paredzēts Olaines pievedceļa un A8 krustojumā, iebraucot pilsētā, un tas šķērsos A8 un dzelzceļu. Savukārt pie Medemciema plānots būvēt tuneli.

"Diemžēl jautājumā par Medemciema krustojuma rekonstrukciju ministrija nesadzirdēja Olaines novada pašvaldības argumentus saistībā ar pašvaldības piedāvājumu izveidot un arī finansēt no pašvaldības budžeta otras apgriešanas vietas izveidošanu Jelgavas virzienā, kuru līdz tuneļa izbūvei Medemciema iedzīvotāji, braucot no Rīgas, varētu izmantot kā drošāku, ekonomiski pamatotāku un ērtāku risinājumu nokļūšanai mājās," norāda pašvaldībā.

Pārrunāti jautājumi arī par dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" atzara "Pamattrase-lidosta" iespējamajiem risinājumiem Olaines novada teritorijā. Uz dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" plānota reģionālā pietura "RB Olaine", kurai blakus pašvaldība ierosina izveidot Kurzemes un Zemgales reģionālo autobusu staciju un Zemgales autotransporta "park&ride" uz Rīgas centru.

Pašvaldības vadība sarunā ar ministru aktualizēja arī vēlmi un gatavību attīstīt "RB Olaines Industriālo parku" 300 hektāru platībā Olaines novada teritorijā blakus apvedceļam.

Tika diskutēts arī par Baložu staciju un tās iespējamo pārcelšanu tuvāk daudzdzīvokļu māju apbūvei Gaismās.

Izbraucot no Medemciema uz Jelgavas šosejas, pie veikala izvietots liels plakāts, kas aicina iedzīvotājus parakstīties pret krustojumā paredzētajām satiksmes izmaiņām.

Jau ziņots, ka VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) Satiksmes organizācijas pārvaldes direktors Māris Zaļaiskalns informēja, ka jau ir noslēgts līgums par Medemciema krustojuma pārbūvi, kur darbus plānots sākt aprīlī-maijā. Paredzēts, ka šajā krustojumā satiksmes drošības uzlabošanai tiks likvidēts kreisais pagrieziens no Medemciema uz Jelgavu, kā arī kreisais pagrieziens no Rīgas uz Medemciemu.

Projekta realizācijai ir paredzētas 45 dienas, un darbus veiks SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"". Kopējās projekta izmaksas ir 161 689 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Plānots, ka nokļūšanai no Medemciema uz Jelgavu būs jāpagriežas pa labi Rīgas virzienā un pēc 800 metriem uz šosejas būs izveidota apgriešanās vieta braukšanai pretējā virzienā.

Savukārt, lai no Rīgas nokļūtu uz Medemciemu, būs jābrauc garām esošajam krustojumam četrus kilometrus Jelgavas virzienā līdz divlīmeņu krustojumam ar Rīgas apvedceļu. Šajā krustojumā būs jāpagriežas braukšanai pretējā virzienā un jāmēro četri kilometri līdz Medemciemam.

Ciema iedzīvotāji sākuši parakstu vākšanu pret LVC plāniem. Savukārt Olaines novada dome uzskata, ka labākais risinājums būtu divu līmeņu satiksmes mezgls, kura projektēšanu un būvniecību vietvara ir gatava atbalstīt gan organizatoriski, gan finansiāli. Tā kā divlīmeņu satiksmes mezglu izprojektēt un izbūvēt nevar viena gada laikā, ir nepieciešams pagaidu risinājums, lai nodrošinātu drošu un ekonomiski pamatotu nokļūšanu no Rīgas uz Medemciemu un Baložiem, un to var panākt ar otras apgriešanās vietas izbūvi Jelgavas virzienā, uzskata pašvaldība.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl

Comment Form