Foto: Atklāts pārbūvētais reģionālā autoceļa posms no Tērvetes līdz Lietuvas robežai
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 17. septembrī, Zelmeņos tika svinīgi atklāts reģionālā autoceļa Jelgava – TērveteLietuvas robeža (Žagare) (P95) posms no Tērvetes līdz Lietuvas robežai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atklāšanas pasākumā piedalījās VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, Tērvetes novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika, SIA "Strabag" valdes loceklis Juris Dumpis un SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība Igate" Būvniecības departamenta vadītāja Dace Loca, kā arī Lietuvas pilsētas Joņišķi mērs Vitalius Gailius.

"Pateicoties tam, ka ir bijuši pieejami dažādi finansējuma avoti: Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējums, ar kura palīdzību sakārtots šis posms līdz Lietuvai, kā arī papildu finansējums, ko aprīlī piešķīra valdība, šogad uz ceļa Jelgava – Tērvete – Lietuvas robeža strādājam vairākos posmos. Tieši reģionālajos autoceļos šogad esam ieguldījuši visvairāk, atjaunojot segumu. Ir prieks būt Tērvetē, vienā no Latvijas Tūrisma galamērķiem un redzēt kvalitatīvi atjaunotu autoceļa posmu. Mēs atceramies, kāds bija ceļš pirms rekonstrukcijas, būvnieks pat minēja, ka uz ceļa bija lielākās risas, ar kādām tam ir nācies strādāt. Paldies visiem, kas pielika roku, lai ceļš tiktu salabots," norādīja LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Arī Tērvetes novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika uzsvēra, ka līdz ar šī ceļa atjaunošanu Tērvetes novads ir ieguvis ļoti daudz, un pievienotā vērtība ir mērāma pat 200%, jo viss novads ļoti gaidīja šo ceļu jau gadu desmitiem. Ieguvēji būs visi – gan apkārtnes iedzīvotāji, gan tūristi no Latvijas un citām valstīm, kuriem būs daudz ērtāk atbraukt līdz Tērvetei, arī no Lietuvas puses. Savukārt Lietuvas pilsētas Jonišķi mērs Vitalijus Gailius teica, ka atjaunotais ceļš noteikti veicinās tūrismam attīstību starp Lietuvu un Latviju, jo lietuvieši labprāt dodas uz Latvijas tūrisma galamērķiem.

Būvdarbu ietvaros visā posmā ir veikta ceļa segas pārbūve, atsevišķos posmos veikta arī pamata papildkārtu pārbūve. Atbilstoši prognozētajai satiksmes intensitātei, smago transportlīdzekļu īpatsvaram un arī, ņemot vērā esošā ceļa klātnes platumu, pirms pārbūves posmā no Tērvetes līdz Augstkalnei izbūvēta 6,5 m plata asfaltēta brauktuve ar 1,5 m platām nomalēm. No Augstkalnes līdz Lietuves robežai izbūvēta šaurāka sešus metrus plata asfaltēta brauktuve ar 0,75 m platām nomalēm. Krustojumā ar autoceļu Dobele–Bauska (P103) Tērvetē izbūvēts rotācijas aplis, būtiski uzlabojot satiksmes drošību.

Projektā tika veikta arī visu pārējo pašvaldības autoceļu pieslēgumu un gandrīz visu nobrauktuvju uz privātīpašumiem pārbūve. Tika veikta autobusu pieturu vietu pārbūve, atsevišķās vietās mainot arī to novietojumu, lai nodrošinātu neaizsargāto satiksmes dalībnieku drošību (gājēji, velosipēdisti). Visas pieturas aprīkotas ar soliņiem un atkritumu urnām. Darbu ietvaros uzlabotas ceļam pieguļošās ūdens atvades sistēmas.

Reģionālā autoceļa Jelgava – Tērvete – Lietuvas robeža (Žagare) (P95) posmu no Tērvetes līdz Lietuvas robežai (28,36.-43,55. km) pārbūvēja piegādātāju apvienība "Strabag" un "Igate" par līgumcenu 10,14 miljoni eiro (ar PVN), no kuriem 85% līdzfinansē ERAF. Projektu izstrādāja SIA "Polyroad" par līgumcenu 135 671 eiro (ar PVN).

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dace Reinika Latvijas Valsts ceļi Lietuva Tērvete
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form