Foto: Publicitātes foto
Svētdien, 12. jūnijā, Biķernieku trasē Latvijas čempionāta motošosejā laikā notika pirmās drošas elektrisko skrejriteņu braukšanas apmācības kampaņa. Apmācības organizēja skrejriteņu nomas operators "Tuul" sadarbībā ar "1. Motoskola" un par tām interesi izrādīja vairāki simti cilvēku.

Ņemot vērā elektrisko skrejriteņu popularitātes pieaugumu ikdienas lietošanā Rīgā, būtiski ir panākt, lai to lietotāji nevis tikai tehniski saprot skrejriteņu vadīšanas pamatprincipus, bet arī izprot, ko nozīmē droši pārvietoties pilsētvidē, rēķinoties gan ar gājējiem, gan ar citiem satiksmes dalībniekiem.

2021. gadā Rīgā vien tika reģistrēti vairāk kā 600 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir iesaistīti elektriskie skrejriteņi.

Viens no lielākajiem izaicinājumiem ikdienā ir panākt, lai skrejriteņu lietotāji ne tikai domātu par to, kuram satiksmē ir priekšroka, bet pirms katra manevra un krustojuma pārliecinātos, ka pārejie satiksmes dalībnieki, kuriem būtu tas jāpalaiž, patiešām skrejriteņa vadītāju ir pamanījuši, tāda veidā pasargājot gan sevi, gan pārējos satiksmes dalībniekus.

Pasākuma laikā dalībniekiem bija iespēja ne tikai izrunāt drošas braukšanas pamatprincipus "1. Motosolas" vadītāja un drošas braukšanas instruktora Uģa Spēlmaņa vadībā un aizdomāties par ikdienā būtiskām tehniskām detaļām satiksmē, bet arī ar "Tuul" skrejriteņiem praktizēt dažādas sarežģītības tehniskas figūras, kas uzlabo vadīšanas iemaņas sarežģītākos manevros pilsētvidē.

"Šis bija lielisks piemērs, kā caur motosporta pasauli drošā vidē trasē uzsākt izglītošanas ciklu par drošu braukšanu ar elektriskajiem skrejriteņiem," saka Raivis Ozoliņš, "Tuul" vadītājs Latvijā. "Plānojam piedalīties līdzīgās izglītojošās aktivitātēs regulāri dažādu publisku pasākumu ietvaros ar dažādiem partneriem un nākotnē noteikti veidot sadarbību arī ar Rīgas domi, Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) un Valsts policiju, un iesaistīties sabiedrības izglītošanā par drošu pārvietošanos pilsētā kopīgiem spēkiem. Mūs priecē, ka drošai braukšanai pilsētvidē uzmanību sāk pievērst arī tādas iestādes kā CSDD un LTAB, kas ir vieni no iniciatoriem šādu pasākumu rīkošanai."

Šī gada martā "Nasdaq" Tallinas biržā Igaunijas uzņēmums "Tuul" piesaistīja 3,1 miljonu eiro obligācijās, lai veicinātu elektrisko skrejriteņu nomas pakalpojuma paplašināšanos jaunos tirgos un radītu papildus vērtību ikdienas dzīvei pilsētā, mazinot piesārņojumu pilsētvidē un radot jaunus standartus elektriskajiem skrejriteņiem attiecībā uz drošību, ērtumu un apkopi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!