Konkursā auto tirgotājiem par atbalstu elektroauto iegādei pieteikušies 59 pretendenti
Foto: Unsplash

Konkursā auto tirgotājiem par atbalstu elektroauto un mazemisiju hibrīdauto iegādei iesniegti 68 projektu iesniegumi no 59 pretendentiem, liecina VSIA "Vides investīciju fonds" publiskotā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkursā "Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu iegādei" kopā ir iesniegti 68 projektu iesniegumi par 364 dažādu modeļu mašīnām. Lētākā jauna modeļa cena 14 463 eiro, bet vidējā cena – 38 809 eiro.

Tostarp cenu diapazonā līdz 20 000 eiro pieteikti trīs ražotāju "Daci", "Hyundai" un "Volkswagen" trīs modeļi. Savukārt cenu diapazonā no 20 000 eiro līdz 30 000 eiro pieteikti 16 ražotāju "BMW", "Citroen", "DFSK", "Fiat", "Ford", "Honda", "Hyundai", "Mazda", "Mini", "Nissan", "Opel", "Peugeot", "Renault", "Škoda", "Toyota" un "Volkswagen" 65 modeļi.

Visvairāk modeļi pieteikti cenu kategorijā no 30 000 eiro līdz 40 000 eiro. Šajā kategorijā pieteikti kopumā 12 ražotāju 149 modeļ. Šajā kategorijā pieteikti "Citroen", "Hyundai", "Nissan", "Opel", "Peugeot", "Renault", "Škoda", "Toyota", "Volkswagen", "Cupra", "KIA" un "Mercedes-Benz" modeļi.

Cenu kategorijā no 40 000 eiro līdz 50 000 eiro pieteikts 12 ražotāju "BMW", "Citroen", "Hyundai", "Peugeot", "Škoda", "Toyota", "Volkswagen", "Mercedes-Benz", "Tesla", "Audi", "Suzuki" un "Lexus" 91 modelis.

Savukārt cenu kategorijā no 50 000 eiro līdz 60 000 eiro pieteikts 10 ražotāju "BMW", "Citroen", "Hyundai", "Peugeot", "KIA", "Mercedes-Benz", "Tesla", "Audi", "Volvo" un "Jaguar" 55 modeļi.

Vides investīciju fonda finanšu vadītājs Gints Kārkliņš informēja, ka šobrīd notiek pieteikumu vērtēšana un vienīgais kritērijs, lai kādu neapstiprinātu, būs nodokļu parādi.

Viņš arī norādīja, ka Eiropas komisija ir saskaņojusi valsts atbalsta jautājumus un attiecīgi plānots, ka fiziskās personas iegādāties mašīnas varēs jau marta beigās.

Kā ziņots, konkursā pieejamais Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums ir 10 miljoni eiro.

Ministru kabinets 21. decembrī apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto atbalsta programmu elektroauto iegāde. VARAM atbalsta programmā ir ietvērusi virkni nosacījumu, lai šādu transportlīdzekļu iegāde būtu pieejama pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam, lai elektromobiļus un ārēji lādējamus hibrīdauto varētu iegādāties iedzīvotāji, kas ikdienā regulāri darba vai privātām vajadzībām izmanto automašīnas.

Atbalsta programmā pieejamais kopējais finansējums ir 10 miljoni eiro. Finansējuma apmērs jauniem elektromobiļiem noteikts 4500 eiro, lietotiem elektromobiļiem un jauniem ārēji lādējamiem hibrīdauto – 2250 eiro.

Vienlaikus papildu atbalstu 1000 eiro apmērā varēs saņemt par esoša transportlīdzekļa norakstīšanu, nododot to apstrādes uzņēmumam saskaņā ar Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumu, kā arī būs iespēja saņemt auto tirgotāja sniegto papildu atlaidi vai citu vienu vai vairākus stimulējošus risinājumus.

Pēc VARAM rīcībā esošās informācijas, šobrīd tirgū ir pieejami vismaz divi mazas klases jauni elektromobiļu modeļi ar bāzes vērtību līdz 25 000 eiro un vismaz 15 dažādi mazas, vidējas, apvidus un kravas klases elektromobiļu modeļi ar bāzes vērtību līdz 40 000 eiro. Mašīnu ar iekšdedzes dzinējiem piedāvājumā gan ir būtiski vairāk un tās ir lētākās.

Ņemot vērā pieejamā finansējuma apjomu, VARAM prognozē, ka kopējais iegādāto elektromobiļu un ārēji lādējamu hibrīdauto skaits varētu sasniegt 3800, kā rezultātā siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājums ar konkursa ietvaros iegādātajiem transportlīdzekļiem būtu ap 9800 tonnu CO2 gadā jeb 49 000 tonnu CO2 piecu gadu monitoringa periodā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl

Comment Form