'Latvenergo' stacijās jau veiktas tūkstoš elektroauto uzlādes
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 29. novembrī, apritējuši trīs mēneši, kopš darbu sāka "Elektrum" elektrotransporta uzlādes vietas, un zīmīgi, ka tieši todien arī notikusi 1000. elektroauto uzlāde – tas noticis Pulkveža Brieža ielā, izmantojot ātrās uzlādes iespējas.

1000. uzlādi veica taksometra vadītājs Andrejs, kurš Pulkveža Brieža ielā uzlādēja savu darba automašīnu "Nissan Leaf". Darbā viņš novērtē elektroauto priekšrocības, lai arī privātā automašīna aprīkota ar dīzeļa dzinēju. Viņš stāsta, ka "Elektrum" auto uzlādes stacijas izmanto bieži, iepriekšējo reizi vēl šonakt, kad automašīna "Nissan" uzlādēta Uzvaras bulvārī.

"Pagaidām elektriskās automašīnas gan ir ļoti dārgas, taču nevar noliegt virkni priekšrocību," stāsta taksometra vadītājs. "Mana privātā automašīna, braucot pa sastrēgumiem Rīgā, tērē ap 17 eiro uz 100 km, elektroauto patērē ap četriem eiro uz 100 km. Manuprāt, ir jēga apdomāt elektroauto iegādi tad, ja cilvēks strādā centrā, jo būtiska nozīme ir arī iespējai to novietot autostāvvietā bez maksas. Tāpat daudz lētāk izmaksā elektrisko automašīnu apkope. Ņemot vērā, ka taksometrs ik mēnesi nobrauc ap 10 000 km, izmaksu starpība ir būtiska."

Apkopotie dati liecina, ka ik nedēļu uzlādētās enerģijas apjoms aug, kā arī ik nedēļu elektroauto uzlādi izmanto arvien jauni unikālie klienti. Vidēji dienā "Elektrum" autouzlādes vietās notiek 21 līdz 26 uzlādes. Kopš 29. augusta, kad "Elektrum" stacijas sāka darbu, tajās ir kopumā uzlādētas 14 MWh (megavatstundas) "zaļās" elektroenerģijas. Izmantojot ātrās 50 kW DC uzlādes iespējas, uzlādētas 13 MWh, savukārt, izmantojot vidēji ātro "Type2", uzlādēta 1 MWh. Šobrīd vienas kWh cena ir 0,19 eiro / kWh parastajai un 0,25 eiro kWh / ātrajai uzlādei.

"Elektrum" elektromobiļu uzlādes stacijas atrodas Rīgā – Uzvaras bulvārī 7, Pulkveža Brieža ielā 12 – un Jūrmalā, Jomas ielā 4. Būtiski, ka tajās ir nodrošināta gan ātrā, gan līdz šim ierastā vidējā ātruma uzlādes iespēja, un tajās vienlaicīgi var uzlādēties divi elektroauto, bet Pulkveža Brieža ielā – pat trīs.

"Elektrum" uzstādītas viedās uzlādes stacijas, kurās uzlāde un norēķini ir iespējami, izmantojot īpaši izveidoto mobilās lietotnes "Elektrum" uzlādes sadaļu. Pirmo reizi šāda lietotne no pašiem pamatiem ir izstrādāta tieši Latvijas tirgum, pielāgojot mūsu uzlādes stacijām un lietojumam, kā arī piedāvājot papildu iespējas, salīdzinot ar līdzīgām, adaptētām versijām. Tajā iespējams sekot līdzi uzlādes statusam un izmaksām, atrast kartē tuvāko "Elektrum" elektroauto uzlādes punktu, to mirkļa pieejamību un uzlādes cenas, kā arī uzlādes laikā lietotājam ir iespēja norādīt, cik ilgi viņš aizņems konkrēto uzlādes ierīci, lai citi interesenti varētu efektīvāk plānot savu ierašanās laiku. Lietotne sniedz arī atgriezenisko saiti, palīdzot datu uzskaitei – cik bieži un kura veida elektromobiļus lietotāji izmanto, kura uzlādes vieta ir pieprasītākā u.tml.

Pēc CSDD datiem, pašlaik valstī ir reģistrēti 756 elektrotransportlīdzekļi.

Tags

Latvenergo

Comment Form