Nedēļas nogalē Kurzemē pieciem braucējiem atņemtas tiesības par ātruma pārsniegšanu
Foto: Shutterstock

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieki ir pieķēruši vairākus ātrumpārkāpējus. Pieci no tiem atļauto braukšanas ātrumu pārsniedza vairāk par 51 kilometru stundā, par ko saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu tiek piemērots tiesību izmantošanas aizliegums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

3. jūnijā, ap pulksten 16.10 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Saldus novadā, Cieceres pagastā fiksēja automašīnu "Land Rover", kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar 90 km/h, traucās ar ātrumu 151 km/h, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 61 km/h.

3. jūnijā, ap pulksten 21 Talsu novadā, Lībagu pagastā tika apturēts BMW, kura vadītāja vietā, kur atļauts pārvietoties ar braukšanas ātrumu 90 km/h, brauca ar ātrumu 148 km/h, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 58 km/h.

4. jūnijā, ap pulksten 8.30 Dienvidkurzemes novadā, Dunalkas pagastā tika apturēts "Audi", kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 90 km/h, brauca ar ātrumu 146 km/h, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 56 km/h.

4. jūnijā, ap pulksten 20 policisti Liepājā, Brīvības ielā fiksēja motociklu "Ducati", kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar 50 km/h, traucās ar ātrumu 114 km/h, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 64 km/h.

5. jūnijā, ap pulksten 10.45 policisti Dienvidkurzemes novadā, Virgas pagastā fiksēja "Audi", kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 70 km/h, brauca ar ātrumu 124 km/h, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 54 km/h.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 519. vai 555. ceļa zīmi "Apdzīvotas vietas sākums" vai ar 533. ceļa zīmi "Dzīvojamā zona", piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 540 līdz 680 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz 12 mēnešiem.

Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 360 līdz 480 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz sešiem mēnešiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 51 kilometra stundā līdz 60 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 240 eiro 320 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz trim mēnešiem.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl

Comment Form