Valdība apstiprinājusi grozījumus auto tehniskās apskates noteikumos
Foto: Publicitātes foto

Ņemot vērā, ka tehnoloģiju attīstības ietekmē pastāvīgi mainās un attīstās transportlīdzekļu uzbūve un konstrukcija, valdība ceturtdien apstiprināja precizējumus tehniskās apskates un tehniskās kontroles uz ceļa noteikumos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grozījumi paredz, ka turpmāk transportlīdzekļiem, kas aprīkoti ar dabasgāzes barošanas sistēmu, būs jāveic periodiska to balonu pārbaude atbilstošā inspicēšanas institūcijā (spēkā no 2022. gada 1. janvāra).

Tāpat veikti precizējumi attiecībā uz autovadītāju apmācībai paredzētu transportlīdzekļu aprīkošanu ar papildus atpakaļskata spoguļiem.

Ministru kabinets (MK) izskatīja un pieņēma šos grozījumus 2017. gada 30. maija noteikumos Nr.295 "Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa". Pilnveidotajos noteikumos ir detalizēti norādītas prasības transportlīdzekļu tehniskai kontrolei, kas ļaus nepārprotami un skaidri tās piemērot gan valsts tehniskās apskates, gan tehniskās kontroles uz ceļa ietvaros.

Aktualizētais tiesību akts tehniskās apskates un tehniskās kontroles uz ceļa veikšanai turpmāk nosaka arī citus tehniskus precizējumus saistītus ar transportlīdzekļu uzbūvi un konstrukciju. Noteikumu pieņemtā versija pieejama MK interneta mājaslapā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

CSDD Ministru kabinets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form