Valdība pagarina mehānisko transportlīdzekļu atbilstības sertifikāta termiņu uz 16 mēnešiem
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Otrdien, 25. augustā, lai mazinātu Covid-19 pandēmijas ietekmi uz tautsaimniecību, valdība pagarināja mopēdu, mehānisko transportlīdzekļu, to piekabju atbilstības sertifikāta termiņu uz 16 mēnešiem, atbalstot grozījumus Ministru kabineta 2009. gada 22. decembra noteikumos Nr. 1494 “Mopēdu, mehānisko transportlīdzekļu, to piekabju un sastāvdaļu atbilstības novērtēšanas noteikumi”.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Noteikumi paredz pagarināt M, N vai O kategorijas sēriju beigu transportlīdzekļiem atbilstības sertifikāta termiņu uz 16 mēnešiem pēc tipa apstiprinājuma termiņa beigām, ja šis termiņš iestājies Covid-19 pandēmijas laikā, lai neradītu vēl lielākus zaudējumus auto tirgotājiem, kuriem jau šobrīd ir būtiski zaudējumi Covid-19 pandēmijas ietekmē.

“Sērijas beigu transportlīdzeklis” ir jebkurš transportlīdzeklis no tādiem krājumiem, ko nevar reģistrēt vai pārdot, vai nodot ekspluatācijā, jo spēkā ir stājušās jaunas tehniskas prasības, attiecībā uz kurām šis transportlīdzeklis nav apstiprināts.

Covid-19 pandēmijas ietekmē radies ievērojams jaunu automobiļu pārdošanas kritums, un 4. augustā Latvijas automobiļu tirgotāju krājumos bija palikuši 282 sērijas beigu transportlīdzekļi (pasažieru automobiļi, mazais komerctransports un smagais komerctransports). Par tiem zaudējumi būs aptuveni divu miljonu eiro apmērā. Noteikumi pēc būtības nerada ietekmi uz valsts budžetu, bet dod iespēju realizēt šos automobiļus. Pretējā gadījumā tos nepieciešams steidzami reģistrēt tirgotāju īpašumā, samazinot garantijas termiņu, vai pārdot trešajās valstīs par zemāku cenu.

Šiem transportlīdzekļiem 1. septembrī beigsies ES direktīvās noteiktie tipa apstiprinājumu derīguma termiņi. EK nav izdevusi jaunu regulējumu par termiņa pagarināšanu, tādēļ jautājums jārisina nacionālā līmenī.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ministru kabinets Satiksmes ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form