Konkursa "Latvijas Gada auto" organizators publicējis video atskatu uz nesen Rīgā notikušo jaunāko modeļu testa dienu pie tirdzniecības centra "Mols". Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja doties testa braucienā ar 19 aktuālākajiem automobiļiem Latvijā, turklāt "KIA XCeed" un "SsangYong Korando" piedzīvoja Latvijas pirmizrādes. Tāpat divi elektoauto – "Volkswagen e-Golf" un "KIA e-Soul" bija apskatāmi "Latvijas Gada auto" teltī.

Šāda tiešas salīdzināšanas iespēja ir šo testu labākā sastāvdaļa. Nav jau šeit garantētas tūlītējas pārdošanas darījumu, lai gan pieredze rāda, ka ir arī ātri lēmumi. Piemēram, pērn veiklības brauciena "Suzuki Swift" auto tika nopirkts jau pirmdienā pēc pasākuma "Molā".

"Īsi pirms pasākuma kāds klients, kas apmeklēja "Autobrava" salonu un izvērtēja "SEAT Tarraco" iegādi, izteica vēlmi aizbraukt uz "Latvijas Gada auto" testa dienu "Molā", lai salīdzinātu to ar citiem modeļiem un pieņemtu gala lēmumu," pieredzē dalās Ruslans Vlasjuks, SIA "Autobrava" direktors.

Jaunums Latvijā, kas tika atrādīts plašākai publikai, ir kompaktais krosovers "SsangYong Korando". Šī modeļa ārējais dizains veidots līdzībā ar lielo brāli "Rexton". Savukārt "KIA XCeed" ir pavisam jauns korejiešu autoražotāja KIA modelis, un pie pirmajiem pircējiem Eiropā tas nonācis vien pagājušajā mēnesī. Šis automobilis ir veidots uz jau pazīstamā "KIA Ceed" bāzes, kas ir "Latvijas Gada auto 2019" uzvarētājs. Izskatīgs dizains, plaša dzinēju palete un modernas tehnoloģijas. Šogad konkursā pieteikta un pie "Mola" bija arī "KIA Ceed" sportiskā versija – "Proceed". Uz šo automobili atskatās un tas provocē dinamiskiem manevriem. Vai KIA spēs pārliecināt "Latvijas Gada auto" žūriju arī šogad?

Pārsteigums no "Mitsubishi" – mazās apvidus klases modelis "ASX" ir pietiekoši kompakts, lai būtu izveicīgs pilsētu labirintos, taču tai pat laikā arī robusts, lai mēģinātu pārvarēt šķēršļus kādā skarbākā apvidū. Savukārt pikaps "Mitsubishi L200" ir starp lielākajiem konkursa "Latvijas Gada auto 2020" dalībniekiem. "Simpātiskākais šobrīd pieejamais pikaps tirgū. Noteikti savu daļu iznesīguma sniedz arī automašīnai uzstādītās "Cooper" riepas ar baltajiem burtiem uz sāniem. Salīdzinot ar iepriekšējo paaudzi, auto salonā ir lielāks klusums, un pats salons kļuvis acīm tīkamāks," stāsta konkursa žūrijas biedrs Oskars Krampāns. Turklāt pie "Mola" savu pirmizrādi piedzīvoja "Mitsubishi Outlander PHEV" – hibrīda versija.

"SEAT Tarraco" un "Cupra Ateca" ir vienas klases automobiļi, taču abi modeļi tomēr ir ļoti atšķirīgi. "Tarraco" piedāvā plašu un klusu salonu ar septiņām vietām un teicamu komfortu, savukārt "Ateca" (kas, starp citu, arī ir ģimenes krosovers), ar 300 ZS jaudīgu dzinēju sniedz sportisku dinamiku.

Autoražotāju "Škoda" pārstāvēja divi modeļi – "Škoda Karoq Sportline" un jaunais "Škoda Scala", kas piedalījies divos "Latvijas Gada auto 2020" testa braucienos. Iespaidos dalās žūrijas biedrs Jānis Grīnhofs: ""Škoda Scala" diezgan pārliecinoši notur markas kursu. Modeļa "Rapid" pēctecis ir krietni uzspodrinājis "spalvas". Auto dizains ir izdevies. Tas uzrunā, jo ir gana gaumīgs un pārdomāts. Ar jau pazīstamo pusotra litra dzinēju spēkrats demonstrē cienījamu dinamiku. Varētu likties, ka pie "vainas" ir ne pārāk lielais auto svars, taču salonā atradās trīs pieauguši vīri. Līgano braucienu mazliet pabojāja pārāk mīkstā piekare. Iespējams situāciju varētu uzlabot citi amortizatori. Neskatoties uz šim nepilnībām, "Scala" būs nopietns pretendents titulam." "Škoda Karoq Sportline" – ar patīkamu komfortu un praktiskām īpašībām apveltītajam krosoveram nu piešķirts sportiskāks izskats un aprīkojums.

Arī "Volkswagen" uz "Latvijas Gada auto" testa dienu "Molā" atveda divus modeļus. Ražotāja jaunākais modelis "T-Cross" ir mazās klases krosovers ar bagātīgu tehnoloģiju klāstu. Šo ir vērts izmēģināt, ja meklējat automobili pilsētai. Otrs modelis jau pazīstamais "Passat", taču ar uzlabotu salona komfortu un gudriem vadītāja asistentiem.

Dienvidkorejas autoražotājs "Hyundai" sestdien bija pārstāvēts ar trīs modeļiem. "Hyundai i30 Fastback N" bija testa dienas trešais jaudīgākais automobilis. Ar 275 ZS un pielāgojamiem uzstādījumiem šis modelis var būt gan teju sacīkšu auto, gan ļoti komfortabls ikdienai. No "Hyundai" bija pieejams arī "Santa Fe" – vidējās apvidus klases modelis: "Konceptuāli "Santa Fe" ir uzskatāms par pievilcīgu auto ģimenei – ietilpīgs salons, plūdena gaita, pietiekami ekonomisks 2,2 litru dīzeļdzinējs un trešā sēdekļu rinda, kas ir pilnvērtīgas sēdvietas, nevis tikai papildus sēdvietu funkcija kā vairumā konkurentu. Turklāt, ja salīdzinām šo un iepriekšējo paaudzi, tad attīstības process ir visai iespaidīgs. Vienīgais BET – cena. Bagātīgākās versijas maksās tuvu 50 000 eiro atzīmei. Tomēr, ja budžets nav šķērslis, tad "Santa Fe" var kļūt par lielisku ģimenes locekli ar 7 gadu garantiju bez nobraukuma ierobežojuma," stāsta žūrijas biedrs Toms Timoško. Pieticīgāks izmēros, bet ar spilgtu imidžu apveltīts "Hyundai Kona" krosovers.

"Renault Clio", kas pirmo reizi prezentēts septembrī – šim modelim ir raksturīgas aizraujošas braukšanas manieres, taču bez tā jaunais "Clio" ir ieguvis izskatīgu dizainu, patīkamu salonu un modernas tehnoloģijas. Testa dienā adrenalīna devu sniedza "Clio" lielā un sportiskā māsa – "Megane RS Trophy". Vienīgi ar 300 ZS atļautais braukšanas ātrums tiks sasniegts ļoti ātri.

Savukārt, japāņu autoražotāju "Toyota" pārstāvēja tā aktuālākais un pieprasītākais modelis "RAV4". Dižpārdoklis "RAV4" savā jaunākajā paaudzē vizuāli ir kļuvis lielāks un robustāks. Katram pašam ir jāpārbauda, vai tas joprojām ir piemērots braukšanai pilsētā, vai tomēr jāmeklē kādas grūtāk izbraucamas vietas.

Lai arī no rīta uzlija lietus, interesentu bija daudz, tāpēc kārotos braucienus nācās arī kādu stundiņu vai pat divas pagaidīt. Lai laiks tiktu pavadīts lietderīgi, organizatori bija parūpējušies par dažādām aktivitātēm.

Tradicionālais veiklības braucienā ar "Suzuki Swift" (hibrīds, pilnpiedziņa un tikai 15 000 eiro), kur varēja mazliet riepas pakaucināt un atplaukt smaidā. Publikā noklausīts ierosinājums – šādām trasēm un laipniem skolotājiem lielveikalu stāvvietās vajadzētu darboties pastāvīgi.

Vēl viena vieta noderīgai brauciena gaidīšanas laika kavēšanai – "Latvijas Gada auto" galvenā telts. Un – kā afišās teikts – drošas braukšanas semināri. Tāds oficiālais nosaukums. Faktiski – koleģiālas satiksmes dalībnieku sarunas, kuru ikdienā ļoti pietrūkst. Sākam par gājējiem un viņu "slikto uzvedību". Un ātri vien nonākam – pie pareizas mobilā telefona lietošanas. Otrs grēks, kurš drīz izpeld priekšplānā – distances neievērošana. Brauciens pārāk tuvu priekšējam auto.

Bet konkurss "Latvijas Gada auto 2020" iziet finiša taisnē. Novembrī testa braucienu maratons ar bāzes vietu viesu namā "Port Land". Visiem vismaz 33 šobrīd pieteiktajiem konkursa pretendentiem obligāts. Trīs izmēģinājumu dienas, kurās stūrēs tikai žūrijas biedri. Un veidos viedokļus, kuros jums būs iespēja lasīt Gadaauto.lv. Svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks 6. decembrī Vecrīgas viesnīcā "Avalon Hotel & Conferences", kad tad arī uzzināsim visus laureātus.

Tags

Latvijas Gada auto

Comment Form