Ceturtdien, 22. jūlijā, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas amatpersonas pēcpusdienā Rīgā, Salu tilta apkārtnē atkal izmantoja bezpilota lidaparāta jeb drona palīdzību, lai pārbaudītu un kontrolētu agresīvos transportlīdzekļu vadītājus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No pulksten 17 līdz 18.30 Speciālo uzdevumu nodaļas policisti ar drona palīdzību Salu tilta apkārtnē šajā pusotras stundas laikā fiksēja 24 transportlīdzekļu vadītājus, kuri rupji pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, ignorējot citus satiksmes dalībniekus.

Ar dronu nofilmētie autovadītāji Salu tilta uzbrauktuvē no Krasta ielas apbrauca stāvošu vai lēni braucošu automašīnu kolonnu, kas ir traktējama kā sastrēguma apbraukšana jeb agresīva braukšana. Bezpilota lidaparāta pilots nodeva informāciju uz tilta esošajām policijas ekipāžām, kuras sagaidīja agresīvos braucējus, pēc kā tos pavadīja tos pie kolēģiem, kuri pieņēma administratīvo pārkāpumu lēmumus par agresīvu braukšanu.

Visos 24 gadījumos autovadītājiem tika sastādīts administratīvā pārkāpuma lēmums par agresīvo braukšanu. Jāpiemin gan, ka likumsargi novēroja, ka daži autovadītāji sākotnēji vēlējās pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus, tomēr, pamanot bezpilota lidaparātu, pārdomāja.

Policija vērš uzmanību, ka jau iepriekš ir informējusi par šāda veida pārbaudi, kura arī tika veikta tajā pašā lokācijā. Toreiz, 6. jūlijā, pusotras stundas laikā fiksēti 37 agresīvie braucēji, kuriem sastādīti administratīvie pārkāpuma lēmumi.

Atgādinām, ka Valsts policija satiksmes uzraudzībai pērnā gada septembrī sāka izmantot bezpilota lidaparātu jeb dronu, lai uzlabot kopējo autovadītāju braukšanas kultūru. Ar bezpilota lidaparātu tiek veikta periodiska ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu kontrole, uzsvaru liekot uz agresīvas braukšanas pārkāpumu fiksēšanu, piemēram, automašīnu kolonnu apbraukšana, nepamatota joslu mainīšana vai ceļa zīmju neievērošana.

Agresīva braukšana izpaužas, kā apzināta likumā noteikto tiesību normu klaja neievērošana, piemēram, horizontālo ceļu apzīmējumu neievērošana, apdzīšanas manevru veikšana bīstamos ceļu posmos u.c. Šāda autovadītāju uzvedība satiksmē ir bīstama un ar šādu rīcību tiek ignorētas citu satiksmes dalībnieku tiesības un drošība.

Valsts policija aicina ikvienu transportlīdzekļa vadītāju ievērot savstarpējo cieņu un sapratni uz ceļa, kā arī atgādina, ka par agresīvu braukšanu pēc Ceļu satiksmes likuma 51. panta 10. daļas (par agresīvu braukšanu) transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form