Foto: Shutterstock

Kokskaidu granulu ražotājs SIA "Latgran" 2023. gadā strādājis plānotajā režīmā, uzņēmuma visās ražotnēs saražoto granulu apjomam esot lielākam nekā gadu iepriekš, atsaucoties uz uzņēmuma sniegto informāciju, ziņo "Lursoft Klientu portfelis".

"Lursoft" dati rāda, ka 2023. gadā SIA "Latgran" apgrozījis 167,5 miljonus eiro, pārskata gadu noslēdzot ar 16,56 miljonu eiro zaudējumiem.

Jānorāda, ka 2022. gadā kokskaidu granulu ražotājs strādāja ar 204,17 miljonu eiro apgrozījumu un 28,7 miljonu eiro peļņu.

Iesniegtajā vadības ziņojumā SIA "Latgran" norādījis, ka pērn noteicošais faktors bija izejmateriāla pieejamība un pieprasījums pēc gatavās produkcijas.

"Izejvielas izmaksas 2022. gada nogalē sasniedza nepiedzīvotu līmeni, kas saglabājās arī 2023. gada 1. ceturksnī. Neskatoties uz to, uzņēmums nodrošināja nepārtrauktu ražošanas procesu," teikts SIA "Latgran" vadības ziņojumā, piebilstot, ka uzņēmumam bija daudz izaicinājumu, lai sabalansētu augstās ražošanas izmaksas ar cenu tendencēm granulu tirgū.

Kopumā SIA "Latgran" 2023. gadā saražojis 597,5 tūkst. t kokskaidu granulu, kas ir par 16% vairāk nekā gadu iepriekš. Tāpat kā 2022. gadā, arī aizvadītajā gadā saražotā produkcija tika eksportēta.

Runājot par turpmāko attīstību, SIA "Latgran" norādījis, ka tiek meklēti jauni materiāla iepirkuma avoti, lai šogad visas četras uzņēmuma ražotnes varētu strādāt ar pilnu jaudu.

SIA "Latgran" reģistrēts 2004. gadā un pieder igauņu AS "Graanul Invest". Pērn SIA "Latgran" bija nodarbināti 134 darbinieki, uzņēmumam valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās samaksājot 1,3 miljonus eiro, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklī – 0,68 miljonus eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!