Foto: Publicitātes attēli

Atkārtotā izsolē piedāvās iegādāties maksātnespējīgās piensaimnieku kooperatīvās saimniecības "Dundaga" pienotavu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".

Izsole notiks no šodienas plkst.13 līdz 13. maija plkst.13.

"Dundagas" maksātnespējas procesa administrators Sergejs Kravčuks kā lietu kopību piedāvā iegādāties ieķīlāto nekustamo īpašumu un neieķīlāto kustamo mantu. Izsole notiks ar lejupejošu soli.

Īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena ir 245 262 eiro, savukārt izsoles solis ir 10 000 eiro.

Izsolē piedāvās iegādāties zemesgabalu 0,3935 hektāru platībā un uz tā esošās būves Ernesta Dinsberga ielā 1, Dundagā, Dundagas pagastā, Talsu novadā. Īpašuma novērtējums ir 64 000 eiro. Hipotekārais kreditors ir Valsts ieņēmumu dienests, bet piedzinēji ir parādnieka kreditori.

Tāpat izsolē piedāvās iegādāties piensaimnieku kooperatīvam "Dundaga" piederošos pamatlīdzekļus, kas bija nepieciešami saimnieciskajā darbībā, tostarp mēbeles, palīgiekārtas un palīgierīces, lietas ražošanas un pārdošanas procesa nodrošināšanai un organizēšanai, kā arī transportlīdzekļus piena savākšanai un saražoto preču piegādāšanai pircējiem un tirdzniecības vietā. Pamatlīdzekļu novērtējums ir 181 062 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Izsolē piedāvās iegādāties arī sešas preču zīmes, kuras reģistrētas Patentu valdes Preču zīmju reģistrā, kuru novērtējums ir 200 eiro bez PVN.

Arī pirmajā izsolē, kas sākās 2024.gada 6.februārī un noslēdzās 7.martā, īpašuma sākumcena bija 245 262 eiro.

Jau ziņots, ka kooperatīvs no 2023.gada jūlija ir apturējis piena produktu ražošanu. Savukārt Kurzemes rajona tiesa pasludināja piensaimnieku lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību "Dundaga" par maksātnespējīgu 2023.gada 18.septembrī.

Kooperatīvās sabiedrības valdes priekšsēdētājs Jānis Zadiņš aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka lēmumu pārtraukt darbību ietekmēja vairāki faktori, tostarp augstās ražošanas izmaksas.

Tāpat Zadiņš atzīmēja, ka kooperatīva ražotne ir vēsturiskajā Dundagas pienotavas ēkā, kurai, lai izpildītu vides prasību standartus, bija nepieciešams veikt papildu finanšu ieguldījumus, kas sakrita ar nozarei sarežģītu laiku.

Viņš stāstīja, ka ir pieaugušas arī ar ražošanu saistītās energoresursu, izejmateriālu un izejvielu cenas, kas radīja būtisku gala produktu cenas pieaugumu. Savukārt straujās iedzīvotāju pirktspējas samazināšanās rezultātā iedzīvotāji vairāk izvēlas alternatīvus un lētākus ārvalstu piena produktus.

2022. gadā "Dundaga" strādāja ar 1,653 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,4% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kooperatīva peļņa bija 65 721 eiro pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Kooperatīvs reģistrēts 1992. gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!