Fоtо: Publicitātes foto

Latvijas LED gaismekļu ražotājs SIA "Vizulo" investējis 1 489 000 eiro trīs jaunu industriālo iekštelpu gaismekļu ražošanas iekārtu iegādē un uzstādīšanā ražotnē Iecavā, tādējādi kāpinot uzņēmuma konkurētspēju zaļo inovāciju jomā. Pateicoties šim ieguldījumam, uzņēmums kā vienu no prioritātēm nākamajiem trim gadiem ir izvirzījis palielināt iekštelpu gaismekļu pārdošanas apjomus līdz 30% no uzņēmuma grupas kopējā apgrozījuma.

"Vizulo" grupas apgrozījums 2023. gadā bija 19,1 miljons eiro.

SIA "Vizulo" investīcijas piesaistījis, izmantojot Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu sniegtās iespējas.

Ieguldījumi jaunajās iekārtās ļāvuši paplašināt produktu klāstu ar jauniem, augstas pievienotas vērtības produktiem, kā arī, optimizējot ražošanas procesus, samazināt materiālu patēriņu. Uzņēmums iegādājies metāla lokšņu automātiskās lāzerštancēšanas iekārtu ar robotizētu lokšņu ielādi un sortēšanu, robotu sistēmu automatizētai gaismekļu vadu savilkšanai un lokšņu metāla locīšanas iekārtu.

Inovatīvajiem produktiem uzlabotas ekspluatācijas īpašības, kas dod iespēju nodrošināt to pašu apgaismojuma daudzumu ar samazinātu enerģijas apjomu. Savukārt, uzlabojot transporta loģistikas procesus, tiek sekmēts arī CO2 ietaupījums.

Projekta gaitā tapušie trīs jaunie industriālie iekštelpu gaismekļi testēti projekta partnera "Primekss Norge" objektos Norvēģijā, pēc tam kopīgi izstrādājot rekomendācijas jauno produktu uzlabošanai un ietekmes uz vidi mazināšanai.

Ražotājs, kas nodarbina 155 cilvēkus, būtisku uzsvaru liek uz pētnieciskām aktivitātēm, šā mērķa sasniegšanai investējot ne mazāk kā 7% no sava apgrozījuma. Pērn produkti tika eksportēti uz vairāk nekā 30 valstīm, un pēdējos divos gados eksporta apjoms vidēji sasniedz 90% no kopējā apgrozījuma.

Investīciju piesaistes projekts zaļajās tehnoloģijās īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, kā Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas "Uzņēmējdarbības attīstība, inovācijas un mazie un vidējie uzņēmumi" apsaimniekotāja, atklāta konkursa "Zaļo inovāciju un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktu ieviešana ražošanā" ietvaros.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !