Foto: Shutterstock

Tuvāko gadu laikā Rīgas ostā varētu ienākt vairākas jaunas ASV kruīza līnijas, pavēstīja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvji.

Rīgas brīvostas pārvalde kopā ar Rīgas investīciju un tūrisma aģentūru, SIA "Riga Ropax Terminal" un SIA "Riga Cruiseship Agency" šogad aprīlī piedalījās izstādē "Seatrade Cruise Global 2024", kur tikās ar nozares partneriem un kruīza kompāniju pārstāvjiem, lai pārrunātu nākamo gadu kruīzu līniju plānus un aktuālās rezervācijas.

Brīvostā norāda, ka foruma laikā gūts apstiprinājums, ka tuvāko gadu laikā Rīgas ostā varētu ienākt vairākas jaunas ASV kruīza līnijas, tāpat drīzumā varētu būt gaidāma dažu lielo kruīza līniju atgriešanās.

Tuvāko trīs gadu laikā ASV kruīza kompānija "Princess Cruises" plāno palielināt vizīšu skaitu Rīgas ostā. Šajā kruīzu sezonā "Princess Cruises" līnijas kuģis Rīgā būs vienu reizi, bet 2026. gadā oficiāli pieteiktas deviņas kuģa vizītes vienas sezonas laikā, min brīvostā.

Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Edgars Sūna atzīmē, ka ir sāktas sarunas arī ar ASV bāzētās kruīza līnijas "Carnival Cruise Line" vadību par Rīgas iekļaušanu tās tūrisma kruīzu maršrutā no 2026. gada.

"Ja vien nepasliktināsies situācija reģionā, ir visas iespējas Rīgas ostā tuvāko gadu laikā ieraudzīt vairākus unikālus augstākā līmeņa kruīzu zīmolu kuģus, piemēram, "Ritz-Carlton Yacht Collection" kruīza jahtas un "Explora Journeys" kuģus," norāda Sūna.

Brīvostā norāda, ka atzinīgu novērtējumu Rīga saņēmusi arī no amerikāņu kruīza līnijas "Silversea Cruises".

"Silversea Cruises" pārstāve Suzanna Kapačo norāda, ka šī gada kruīzu pārdošanas rādītāji reģionā liecina, ka Baltijas jūras maršruts ir pieprasīts arī bez Pēterburgas. "Šī gada vasarai visas rezervācijas ir pilnas, un, ņemot vērā pozitīvo tendenci, domājam par vēl viena jauna kuģa palaišanu Baltijas jūrā nākamajā sezonā," pauž Kapačo.

Brīvostā atgādina, ka šī gada kruīza sezona Rīgas ostā sāksies ceturtdien, 25. aprīlī, ar franču kruīza kompānijas "Ponant" kuģa "Le Bellot" vīzīti. Kopā šogad gaidāmās 67 kruīzu kuģu vizītes, kas ir par piecām kuģu vizītēm vairāk nekā pērn.

2023. gadā Rīgas ostā tika uzņemts kopumā 81 681 kruīza kuģu pasažieris, kas ir par 7,9% vairāk nekā iepriekšējā sezonā. Tostarp lielākā daļa kruīzu ceļotāju bija no Vācijas, ASV un Lielbritānijas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!