Foto: LETA
AS "Liepājas metalurgs" akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals kriminālprocesa uzsākšanu un informācijas izplatīšanu par it kā draudiem citam akcionāram Kirovam Lipmanam vērtē kā viņa mēģinājumu realizēt reiderisma plānu, portālu "Delfi" informēja Zaharjina un Segala pārstāvji.

Šajā Lipmana rīcībā tiek saskatītas reiderisma pazīmes, rosinot valsts policiju pieņemt lēmumus par Zaharjina un Segala apcietināšanu un tādējādi atstumjot viņus no piedalīšanās "Liepājas metalurga" akcionāru sapulcē un svarīgu lēmumu pieņemšanas, kā arī sagraut turpmāko uzņēmuma tiesiskās aizsardzības plāna īstenošanu.

"Par šo faktu liecina arī tas, ka Segals sakarā ar Lipmana iesniegumu 2013.gada 25.jūlijā tika uzaicināts ierasties kriminālpolicijā tieši 2013.gada 29.jūlijā, kad notiks AS "Liepājas metalurgs" akcionāru sapulce, bet Sergejs Zaharjins ir izsaukts uz nopratināšanu kriminālpolicijā 2013.gada 30.jūlijā, kad notiks akciju sabiedrības padomes sēde," norādīts paziņojumā medijiem.

Visas šīs darbības rada kārtējo šķērsli akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" glābšanai, norādījis Zaharjins.

Jau ziņots, ka grūtībās nonākušā metalurģijas milža AS "Liepājas metalurgs" (LM) padomes loceklis Kirovs Lipmans saņēmis informāciju par iespējamiem draudiem sev un ģimenei. Par to uzrakstīts attiecīgs iesniegums policijas priekšniekam Intam Ķuzim, portālu "Delfi" informēja Lipmana preses pārstāvis Toms Briedis.

Isniegumā Lipmans sūdzējies par iespējamu viņa un arī viņa ģimenes locekļu dzīvības un veselības apdraudējuma plānošanu un īstenošanu. Iesniegumā norādīts, ka šā gada maijā Lipmans saņēmis informāciju no uzticamas personas par to, ka ir izteikti nopietni draudi paša Lipmana, un, iespējams, arī viņa ģimenes locekļu dzīvībai un veselībai.

"Šo informāciju es uztvēru kā nopietnus un reālus draudus manai un manas ģimenes locekļu dzīvībai un veselībai, līdz ar to es uzskatu, ka pašreizējos apstākļos - saistībā gan ar LM kritiskā finanšu stāvokļa risināšanas procesu, gan esošām civillietām tiesā - šie draudi ir jāuztver ar pienācīgu nopietnību," atzīst Lipmans.

"Delfi" jau vēstīja, ka līdz 31.maijam finanšu grūtībās nonākušā LM akcionāriem bija vai nu jāpārdod uzņēmuma akcijas, vai jāiegulda uzņēmumā lieli finanšu līdzekļi. Uzņēmuma kreditori ir nolēmuši kapitalizēt aptuveni pusi jeb vairāk nekā 60 miljonus latu no "Liepājas metalurga" parādsaistībām, kuru kopējais apjoms sasniedz 125 miljonus latu, tādējādi kļūstot par uzņēmuma akcionāriem.

Viens no lielākajiem akcionāriem Kirovs Lipmans ir atteicies pieņemt kreditoru kluba piedāvājumu par vienu latu atdot sev piederošās LM akcijas un publiski paudis gatavību ieguldīt uzņēmuma glābšanā kreditoru prasītos 10 miljonus latu. Tikmēr Zaharjins un Segals apliecinājuši gatavību atdot savas akcijas, taču izteikuši vairākus būtiskus iebildumus pret kreditoru kluba piedāvāto vienošanos.

Pašlaik tiek runāts par diviem potenciālajiem investoriem - Krievijasmetalurģijas kompānija "Daļpolimetall" paudusi interesi par LM iegādi, tāpat interesi izrādījis akcionāra Kirova Lipmana uzrunātais Krievijas koncerns "Rosenergomaš".

Tikmēr Liepājas tiesa 27.maijā nolēma ierosināt LM tiesiskās aizsardzības procesa lietu. Tagad uzņēmumam ir noteikts tiesiskās aizsardzības plāna izstrādes un saskaņošanas termiņš līdz 26.jūlijam.

Uzņēmums apturējis ražošanu, no tā aizgājuši vairāk nekā 100 darbinieku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!