Foto: LETA
Lai arī apmeklētājiem slēgtā veikala "Prisma Deglava" dēļ radušos zaudējumus prognozēt patlaban vēl ir grūti, tomēr ir skaidrs, ka tie būs lieli, atzina AS "Prisma Latvija" Drošības un tehniskā dienesta vadītājs Ģirts Bondars.

Viņš norādīja, ka tas ir skaidrojams ne tikai ar to, ka veikala slēgšanas dēļ uzņēmumam nav iespējams gūt ienākumus. "Zaudējumus prognozēt ir ļoti grūti, bet tie noteikti būs lieli. To noteiks vairāku faktoru kopums - norakstītās preces, papildu apgrūtinājumi darbības turpināšanai, darbības pārtraukšanas izmaksas, kā arī citi faktori," skaidroja Bondars.

Taujāts par zaudējumu segšanu, Bondars teica, ka saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar ēkas īpašnieci SIA "Aivii Centrs", uzņēmumam "Prisma Latvija" šādos gadījumos jāsaņem zaudējumu kompensācija no telpu iznomātāja.

Tāpat ar zaudējumu segšanas prasību pie īpašnieka vērsīsies arī citi iepirkšanās centra pakalpojumu sniedzēji un tirgotāji, kuri kā apakšnomnieki ir slēguši līgumu ar "Prisma Latvija". Šo pakalpojumu sniedzēju un tirgotāju vidū ir aptieka, ziedu veikals, dabīgās medicīnas veikals, solārijs, frizētava un citi uzņēmumi.

Kā ziņots, veikals "Prisma Deglava" Rīgā aizvien ir slēgts un tiks atvērts tikai tad, kad tas būs pilnīgi drošs gan klientiem, gan darbiniekiem, informēja uzņēmumā "Prisma Latvija".

Veikala īpašnieks SIA "Aivii Centrs" ir sācis ēkas sagatavošanas darbus remonta veikšanai, lai varētu pilnvērtīgi veikt ēkas tehniskās ekspertīzes.

Veikals tika slēgts pirms nedēļas, 3.jūnijā, Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 6. jūnijā aizliedza ēkas ekspluatāciju līdz bīstamības novēršanai. BVKB pārstāve Inese Auniņa sacīja, ka ekspertīzes un bojājumu novēršana var ilgt līdz pat diviem mēnešiem.

"Prisma Latvija" ir reģistrēta 2006. gadā. Uzņēmums ir Somijas koncerna "S-group" meitasuzņēmums, kas Latvijā šobrīd pārstāvēts ar četriem lielveikaliem.

"Prisma Latvija" 2014.gadā audzēja apgrozījumu un samazināja zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2014.gadā bija 54,57 miljoni eiro, kas ir par 10% vairāk nekā 2013.gadā, kad apgrozījums bija 48,75 miljoni eiro. Tikmēr par 26,35% samazinājušies uzņēmuma zaudējumi - no 12,25 miljoniem eiro 2013.gadā līdz 9,02 miljoniem eiro 2014.gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!