Foto: LETA

Ziemeļvalstu Biznesa foruma veidotajā Ziemeļeiropas gaišāko uzņēmējdarbības prātu topā 16. vietā ierindots Latvijas arhitekts un uzņēmējs Uldis Pīlēns.

59 gadus vecais Pīlēns ir vienas no lielākajām holdingkompānijām Latvijā - industriālā koncerna UPB dibinātājs un vadītājs. Reitinga veidotāji norāda, ka 25 gadu laikā viņam no maza arhitektu biroja izdevies izveidot Eiropas mēroga grupu.

Pīlēns ir vienīgais Latvijas pārstāvis šajā reitingā.

Par labāko domātāju reģionā reitinga veidotāji atzinuši 53 gadus veco Norvēģijas viesnīcu un nekustamo īpašumu magnātu Peteru Stūrdalenu, kurš "iemieso visliekākos panākumus guvušo pasaules uzņēmēju, kuriem ir lielas idejas paaudzi".

Otrajā vietā ir 35 gadus vecais Sebastiana Semjatkovskis no Zviedrijas, kurš ir elektroniskās tirdzniecības kompānijas "Klarna" līdzdibinātājs un ģenerāldirektors.

Savukārt trešajā vietā ir 61 gadu vecais Dānijas veselības aprūpes kompānijas "Novo Nordisk" prezidents un ģenerāldirektors Larss Rebiens Sersensens.

Igaunijas elektroniskās dzīvesvietas programmas izveidotājs Tāvi Kotka ierindots 12. vietā, bet 19. vietā ir viens no "Skype" sākotnējās izstrādes komandas un iesācējuzņēmumu atbalsta platformas "Teleport" dibinātājs Stens Tamkivi.

Reitinga pēdējo - 20. vietu - dala Igaunijas tiešsaistes maksājumu platformas "TransferWise" dibinātāji Kristo Kērmans un Tāvets Hinrikuss.

No Lietuvas reitingā ir uzņēmējs un investors, iesācējuzņēmumu kapitāla fonda "Nextury Ventures" dibinātājs Iļja Laurss. Viņš ieņem 8. vietu.

Iepriekšējais Ziemeļvalstu Biznesa foruma veidotais 20 ietekmīgāko biznesa domātāju tops publicēts 2013. gadā, bet šī ir pirmā reize, kad tajā iekļauti arī Baltijas valstu un Krievijas uzņēmēji.

Galvenais kritērijs pretendentu izvērtējumam bija ietekme uz savu uzņēmējdarbības sektoru un sabiedrību kopumā, oriģinalitāte un ideju praktiskums, panāktie rezultāti, kā arī sociālā un vides atbildība un starptautiskais skatījums. Papildu kritērijs bija nākotnes potenciāls.

Deviņu valstu nacionālās žūrijas iesniedza kandidātu sarakstu reitinga veidotājiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!