Augstākā tiesa trešdien atstājusi spēkā Konkurences padomes (KP) lēmumu par AS "Latvijas gāze" dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, portālam "Delfi" pavēstīja KP Komunikācijas nodaļas vadītājs Toms Noviks.

KP 2013. gadā lēma, ka "Latvijas gāze" ļaunprātīgi izmantojusi savu stāvokli, atsakot dabasgāzes piegādes līguma noslēgšanu jauniem lietotājiem, pirms tie nav nomaksājuši iepriekšējo lietotāju parādus.

KP ieskatā tādējādi "Latvijas Gāze" ir pārkāpusi Konkurences likumu. Uzņēmumam tika uzlikts tiesiskais pienākums pārtraukt pārkāpumu un valsts budžetā ieskaitīt naudas sodu vairāk nekā 2 miljonu eiro apmērā.

KP lēmumu 2015. gada 2. septembrī par pareizu un pamatotu atzina arī Administratīvā apgabaltiesa. "Latvijas Gāze" kasācijas kārtībā lēmumu pārsūdzēja Augstākajā tiesā.

Ar Augstākās tiesas lēmumu tiek atstāts spēkā Administratīvās apgabaltiesas 2015. gada 2. septembra spriedums, bet "Latvijas gāzes" kasācijas sūdzība noraidīta.

Spriedums nav pārsūdzams.

Jau vēstīts, ka "Latvijas gāze" Augstākajā tiesā pārsūdzēja Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, kas atstāja spēkā KP uzlikto 2,2 miljonu eiro sodu.

"Latvijas gāzes" ieskatā KP lēmums piemēroja sodu ar atpakaļejošu spēku, tas neatbilst tiesiskās paļāvības principam un ir nesamērīgs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!