Foto: LETA

Konkurences Padomes (KP) lēmums liegt tirdzniecības centrā "Domina Shopping" atvērt "Rimi" lielveikalu uzņēmumam lielas problēmas neradīs, trešdien žurnālistiem sacīja "Rimi Latvija" valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

"Drīzāk tas ir "Domina" īpašnieku apgrūtinājums. Mums šis konkurences uzraugu lēmums nekādus zaudējumus nenes, jo nebijām noslēguši nekādas saistošas vienošanās. Mēs vēl neesam iepazinušies ar viņu lēmumu, tomēr, man personīgi šķiet, ka tas nav samērīgs," sacīja Turlais.

Pēc viņa teiktā, pastāv iespēja, ka uzņēmums šo KP lēmumu arī pārsūdzēs tiesā.

Kā ziņots, KP aizliegusi Rīgas tirdzniecības centrā "Domina Shopping" atvērt "Rimi" lielveikalu.

KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama intervijā Latvijas Radio teica, ka konkurences uzraugi rūpīgi vērtēja ieceri tirdzniecības centrā atvērt "Rimi Latvia" lielveikalu. "Rimi Latvia" vēlējās atvērt lielveikalu vietā, kur iepriekš atradās mazumtirgotāja "Prisma" lielveikals. Tas tika slēgts pagājušā gada maijā.

Ābrama skaidroja, ka aizliegums pieņemts, jo tas būtiski palielinātu "Rimi Latvia" dominanci mazumtirdzniecības tirgū. "Šis lēmums ir signāls mazākajiem tirdzniecības tīkliem, lai tie augtu un attīstītos. Tālākais jau ir tirgus dalībnieku ziņā."

KP vērtēja ieceri tirdzniecības centrā "Domina Shopping" atvērt "Rimi Latvia" lielveikalu. KP pērn gada otrajā pusē saņēma pilno ziņojumu par apvienošanos, kuras gaitā SIA "Plesko Real Estate" iegūst nomas tiesības uz mazumtirdzniecības telpām "Domina Shopping" un nodod tās apakšnomā mazumtirgotājam "Rimi Latvia".

Attiecīgais apvienošanās ziņojums KP iesniegts, jo telpas iepriekš izmantoja cits mazumtirgotājs. Atbilstoši Konkurences likumam gadījumi, kad tirdzniecības vietā līdzšinējo mazumtirdzniecības tīkla veikalu nomaina cits tīkls, kurš piedāvā tādu pašu vai līdzīgu sortimentu, ir uzskatāmi par uzņēmumu apvienošanos un ir paziņojami KP.

Tāpat vēstīts, ka pērn 31.maijā "Domina Shopping" tika slēgts "Prisma" veikals, jo "Prisma" nepanāca vienošanos ar tirdzniecības centra "Domina Shopping" īpašniekiem par telpu nomas līguma turpināšanu.

2016.gada vasarā tirdzniecības centru "Domina Shopping" par 74,5 miljoniem eiro iegādājās nekustamo īpašumu fonds "EfTEN Kinnisvarafond II". Tirdzniecības centra platība pārsniedz 120 tūkstošus kvadrātmetru, un tas ir otrs lielākais tirdzniecības centrs Rīgā. Tirdzniecības centrā darbojas vairāk nekā 160 veikalu.

2015.gadā "Domina Shopping" apgrozījums bija 64,4 miljoni eiro, kas ir par 7% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt 2016.gada rezultāti vēl nav publiskoti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!