Pirms veikala "Prisma" aizvēršanas to veikalos preces tiek pārdotas ar lielām atlaidēm, tādējādi pievilinot tūkstošiem pircēju ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā.

Piemēram, lielveikalā "Riga Plaza" esošajā veikalā "Prisma" visām precēm tika uzliktas lielas atlaides, kas veicināja lielu cilvēku pieplūdumu tajā. Lielākā daļa veikalu plauktu jau ir tukši no precēm, jo tur esošās preces jau izpirktas.

Kā novēroja aģentūra LETA, tad atlaides ir bijušas pat akcīzes precēm. Minētajā veikalā rindā uz kasi ir jāgaida apmēram 30 minūtes un cilvēki pārsvarā pērk saimniecības preces, apģērbu, bērnu preces, tai skaitā rotaļlietas, kurām noteikta 60% liela atlaide. Tāpat iepērk lielos daudzumos alkoholu, kuram ir 30% atlaide.

Jau ziņots, ka koncerns "Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta" (SOK) nolēmis izbeigt "Prisma" lielveikalu darbību Latvijā un Lietuvā, jūnijā slēdzot visus veikalus abās valstīs, pavēstīja koncerna pārstāvji.

Kompānijā norādīja, ka komercdarbību iecerēts izbeigt kontrolētā veidā, un procedūra sāksies maija sākumā ar izpārdošanām. "Prisma" pildīs saistības pret piegādātājiem un pakalpojumu sniedzējiem.

"Šā gada sākumā mēs sākām atjaunot starptautiskās komercdarbības stratēģiju. Šajā procesā mēs nonācām pie secinājuma, ka mūsu "Prisma" veikalu tirgus daļa Latvijā un Lietuvā nav pietiekoši liela, lai spētu veikt ienesīgu uzņēmējdarbību tuvākajā nākotnē, un pietiekoša papildu apmēra iegūšana organiskas izaugsmes ceļā būtu ļoti grūta tuvāko gadu laikā," sacīja SOK izpildu viceprezidents Jorma Vehvileinens.

Pēc viņa teiktā, mazumtirgotāji Latvijā un Lietuvā ir veikuši lielus ieguldījumus iepriekšējos gados, līdz ar to mazumtirdzniecības veikalu kvadrātmetri ir samērā plaši salīdzinājumā ar iedzīvotāju skaitu un patērētāju pirktspēju. Tāpat "Prisma" veikala izmantošanas aizliegšana Rīgā, Deglava ielā un priekšlaicīga nomas līguma izbeigšana ir būtiski pavājinājusi "Prisma" darbību Latvijā.

Vienlaikus SOK plāno turpināt darbu Igaunijā, kur ir astoņi "Prisma" veikali, un Sanktpēterburgā, kur ir 16 "Prisma" veikali. SOK mērķis ir palielināt tirgus daļu un veikalu skaitu abās valstīs.

Jau ziņots, ka SOK ir trīs "Prisma" veikali Latvijā un četri - Lietuvā.

"Prisma Latvija" reģistrēta 2006.gadā, un tās pamatkapitāls ir 7,451 miljons eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir SOK. SOK, kas dibināts 1904.gadā, ir daļa no "S Group" uzņēmumu grupas, kura nodarbojas ar mazumtirdzniecību, degvielas tirdzniecību, viesnīcu biznesu, autotirdzniecību, lauksaimniecību un dārzkopību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!