Foto: LETA

Kuģošanas kompānija "Latvijas kuģniecība" izsniegusi 284 miljonu eiro īstermiņa aizdevumu tās akcionāram "Vitol Netherlands B.V.", teikts "Latvijas kuģniecības" paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Attiecīgo aizdevumu "Latvijas kuģniecība" izsniegusi ar atmaksas termiņu 2018. gada 30. septembrī, gada procentu likmi 0,5% un iespēju aizdevumu daļēji pārtraukt ātrāk, lai segtu daļu no "Latvijas kuģniecības" koncerna parādsaistībām.

Tāpat kompānijas pārstāvji atzīmē, ka 2017. gada 8. decembrī "Latvijas kuģniecība" veiksmīgi pabeidza pamatkapitāla palielināšanas procesu. Pamatkapitāla palielināšanas mērķis bija ar iegūtajiem līdzekļiem segt daļu no kompānijas koncerna parādsaistībām un nostiprināt konkurētspēju.

"Ņemot vērā, ka pamatkapitāla palielināšana ir sarežģīts un laikietilpīgs process, tas ir veikts savlaicīgi. Tuvākie sabiedrības flotē ietilpstošo kuģu finansēšanai izmantoto aizdevumu pamatsummas maksājumi būs veicami 2018.gada jūnijā un jūlijā, kopumā par 28 miljoniem ASV dolāru. Turklāt, ņemot vērā kuģošanas tirgus specifiku un investīciju apmērus, kas nepieciešams kuģu iegādei, lēmumu pieņemšana, lai nostiprinātu sabiedrības konkurētspēju prasīs ilgāku laiku. Aizdevuma izsniegšana pozitīvi ietekmēs "Latvijas kuģniecības" komercdarbības un finansiālās darbības rezultātus," norāda "Latvijas kuģniecības" pārstāvji.

Kompānijas pārstāvji arī atzīmē, ka "Latvijas kuģniecības" akcionāri iegūs no procentiem, kas tiks maksāti par aizdevumu, jo komercbanku piedāvājumi īstermiņa finanšu resursu izvietošanai ir ar 0% likmi vai atsevišķos gadījumos pat ar negatīvu procentu likmi.

Nīderlandē reģistrētajai "Vitol" Netherlands B.V." pieder 97,05% "Latvijas kuģniecības" balsstiesīgo akciju.

"Latvijas kuģniecība" 2017. gada decembra sākumā palielināja pamatkapitālu par 120 miljoniem eiro - līdz 180 miljoniem eiro.

Tāpat ziņots, ka 2017. gada deviņos mēnešos "Latvijas kuģniecības" koncerns strādāja ar 62,467 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,5% mazāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, taču koncerns guva peļņu 11,944 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

"Latvijas kuģniecība" veic kravu pārvadājumus visās pasaules jūrās un okeānos, apmāca un komplektē starptautiskajām konvencijām atbilstošas apkalpes, kā arī piedāvā kuģu tehnisko menedžmentu saviem un citu kuģniecību kuģiem. Šobrīd "Latvijas kuģniecības" akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā, taču 2017. gada decembrī kompānijas akcionāri atbalstīja akciju izslēgšanu no regulētā tirgus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!