Foto: Shutterstock
Projektā "Mežaparka rezidences" topošās A klases biroju ēkā tiks investēti 6,5 miljoni eiro, informēja projekta attīstītāja SIA "Domuss" pārstāve Krista Grīntāle.

Jaunbūvētās biroju ēkas Ķelnes ielā 1 (iepretim Kokneses prospektam) nodošana ekspluatācijā paredzēta 2019. gada rudenī.

Biroju ēku veidos trīs stāvi ar kopējo iznomājamo platību 3266 kvadrātmetri. Telpu plānojums paredz ēkā divu veidu nomas platības – 1. stāvā ir iespēja izveidot vairākas komerctelpas ar atsevišķām ieejām, savukārt 2. un 3. stāvā – biroju telpas. Viesu autostāvvietas būs izvietotas ap ēku, bet biroju darbinieki savas automašīnas un velosipēdus varēs novietot pazemes vai blakus esošajā virszemes autostāvvietā.

Šobrīd ir noslēgti nodomu protokoli par 34% telpu nomu. Starp telpu nomniekiem ir restorāns, vīna un delikatešu veikals "Vīna pietura", nekustamo īpašumu attīstītājs "Domuss" un investīciju fonds "NCH Capital Inc.". Liela interese ir no medicīnas pakalpojumu sniedzējiem – ar vairākiem sarunas ir procesā.

"Mērķis, attīstot šo ēku, ir ne tikai radīt modernu darba telpu, bet arī nodrošināt apkaimes iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus, kas izbaudāmi turpat dzīvesvietas tuvumā, nelietojot autotransportu. To, cik plašs būs šis pakalpojumu spektrs lielā mērā noteiks tirgus attīstība – iespējams nākotnē vēl papildināsim komerctelpu piedāvājumu. Arī biroju nomnieki iegūst no šādu pakalpojumu piejamības," sacīja "Domuss" direktors Ralfs Jansons.

Biroju ēka tiek būvēta, balstoties uz ilgtspējīgas būvniecības pamatprincipiem. Tā ir ieguvusi arī A klases energoefektivitātes sertifikātu. Būvprojekta autors ir Gatis Didrihsons no biroja "Didrihsons un arhitekti", savukārt interjera autore - Eva Staņeviča. Ēkas būvniecību veic "Citrus Solutions".

"Mežaparka rezidences" attīstībā kopumā jau ieguldīti 25 miljoni eiro. Pabeigta kvartāla teritorija labiekārtošana un apzaļumošana, ielu, celiņu un komunikāciju izbūve un pirmā savrupmāja. Vēl divu savrupmāju un dvīņu ēkas būvniecība ir procesā – ekspluatācijā nodošana plānota jau šī gada jūnijā. Šā gada vasarā sākta nākamo dzīvokļu un rindu māju būvniecība.

Dzīvojamo ēku komplekss "Mežaparka rezidences" atrodas starp Kokneses prospektu un Gustava Zemgala gatvi. Kompleksa koncepcijas autors ir arhitekts Andris Kronbergs, koncepcijas pamats – apvienot Mežaparka esošo apbūvi ar mūsdienīgu dizainu un komfortu.

2015. gadā tika pabeigta projekta pirmās kārtas izveide, veicot apjomīgus labiekārtošanas darbus 10 hektāru platībā, tostarp tika izbūvēta infrastruktūra, jaunas ielas un gājēju celiņi, apgaismojums un komunikācijas. Visa kvartāla teritorija tika apzaļumota.

Kopumā "Mežaparka rezidencēs" plānots uzbūvēt villas, dvīņu villas, mazstāvu daudzdzīvokļu ēkas un rindu mājas, biroja ēku, kā arī privātai apbūvei piedāvāt 49 zemesgabalus.

"Mežaparka rezidencēs" 31 hektāra plašās projekta teritorijas attīstības intensitāte būs atkarīga no tirgus pieprasījuma, jo attīstības koncepcija pieļauj gan straujāku, gan arī mērenāku apbūves tempu.

Kopējais "Domuss" mātesuzņēmuma ASV investoru grupas "NCH Capital" investīciju apjoms "Mežaparka rezidencēs" iecerēts apmēram 40 miljonu eiro apmērā.

SIA "Domuss" ir ASV investīciju fondu grupas NCH uzņēmums, kas Latvijas nekustamo īpašumu tirgū darbojas kopš 1995. gada. SIA "Domuss" attīstīto projektu vidū ir dzīvojamās un biroju ēkas, ekskluzīvs daudzdzīvokļu komplekss "Ģipša fabrika" Ķīpsalā (2. kārta), "Felicity Apartments" – pirmais BREEAM setificētais dzīvokļu projekts Baltijā, privātmāju ciemati Pierīgā, tirdzniecības objekti (tostarp modes un iepirkšanās centrs "Riga Plaza"), noliktavu un loģistikas centri.

NCH attīsta nekustamo īpašumu projektus arī Krievijā, Ukrainā, Bulgārijā, Moldovā, Rumānijā un Albānijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!