Foto: Rīgas pilsētas būvvalde
Rīgā, Kalnciema ielā, tieši pretī Kalnciema kvartālam varētu tapt viens no vācu mazumtirdzniecības tīkla "Lidl" veikaliem. Šobrīd attiecīgais nekustamais īpašums pieder SIA "Burdeks", kuras īpašniece ir spēļu biznesa uzņēmēja Jāņa Zuzāna dzīvesbriede Dina Zuzāne. Vienlaikus pērnā gada nogalē jau noslēgts īpašuma pirkuma līgums ar "Lidl Latvija".

Zemesgrāmatas dati liecina, ka 2019. gada 21. novembrī ir noslēgts nekustamā īpašuma pirkuma līgums ar SIA "Lidl Latvija". "Tomēr, kamēr darījuma līgums vēl nav noslēgts, Zuzānes kundze to nekomentē," portālam "Delfi" teic "Zuzeum" komunikācijas un stratēģijas vadītāja Agnese Kleina. Vienlaikus "Lidl Latvija" pārstāve Dana Hasana norāda, ka "Lidl Latvija" uz šo brīdi nav zemesgabala Kalnciema iela 38 īpašniece.

Šobrīd Rīgas pilsētas būvvalde ir izziņojusi publisko apspriešanu koku ciršanai Rīgā, Kalnciema ielā 38. Zemesgabals atrodas apbūves aizsardzības teritorijā "Āgenskalns" un jauktas apbūves ar dzīvojamo funkciju teritorijā, kur atļauta tirdzniecības un pakalpojumu objektu izvietošana. Ņemot vērā, ka būvniecības iecere paredz arī koku ciršanu, attīstītājam pirms būvatļaujas saņemšanas nepieciešams organizēt koku ciršanas publiskas apspriešanas procedūru. Tā notiek no 11.02.2020. līdz 24.02.2020. Paziņojums pieejams šeit.

Būvvalde uz portāla "Delfi" jautājumu par topošo tirdzniecības vietu atbildēja, ka būvvaldes kompetencē nav izvērtēt un saskaņot to, kādi tieši tirgotāji ēkā veiks savu uzņēmējdarbību pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā.

Kā liecina "Lidl" izplatīts video, 2017. gadā uzņēmums ieviesis jauna projekta veikalus urbānajiem centriem ar klientu autostāvvietu pirmajā stāvā. Ļoti līdzīgs plānojums redzams arī Kalnciema ielā plānotajam lielveikalam.

Jau vēstīts, ka mazumtirdzniecības tīkls "Lidl" savu darbību Latvijā uzsāks ar ne mazāk kā desmit veikalu atvēršanu, taču atvēršanas datumu uzņēmums vēl neatklāj. Zināms, ka tas paredzēts 2020. gada laikā.

""Lidl Latvija" pašlaik koncentrējas uz sava loģistikas centra būvniecību Dreiliņos, vienlaikus būvējot veikalus daudzviet Rīgā un vairākās Latvijas pilsētās. Kā redzams, mēs attīstāmies dinamiski. Pašlaik ekspluatācijā jau nodoti četri "Lidl" veikali – divi Rīgā, viens Liepājā un viens Jēkabpilī," portālam "Delfi sacīja Hasana.

Uzņēmuma pārstāvji nekomentē, vai tirgū vēl pirms veikala atvēršanas pašreiz izjūt konkurentu spiedienu: "Šobrīd fokusējamies uz veikalu tīkla attīstību un loģistikas centra būvniecību – tās ir mūsu prioritātes. Sagaidām, ka līdz ar "Lidl" veikalu atvēršanu Latvijā ieguvējs būs patērētājs, kurš varēs iegādāties augstas kvalitātes produktus un preces par izdevīgu cenu."

Portāls "Delfi" iepriekš noskaidrojis, ka Rīgā paredzēts atvērt vismaz astoņus "Lidl" veikalus. 2018. gada augusta beigās Rīgas pilsētas būvvalde apstiprinājusi būvprojektu veikala celtniecībai Duntes ielā 25. Savukārt veikalu Pļavniekos paredzēts būvēt tagadējā Lubānas tirgus vietā. Tāpat "Lidl" lūko veikalus atvērt Anniņmuižas ielā 8a, Anniņmuižas bulvārī 77, kā arī Sergeja Eizenšteina ielā 81, netālu no lielveikaliem "Sky" un "Maxima", kā arī Dzelzavas ielā 75b. Vēstīts, ka būvvaldē iesniegti būvprojekti par jaunu veikalu celtniecību Brīvības gatvē 254 un Augusta Deglava ielā 160.

Līdztekus vairākiem veikaliem Rīgā, "Lidl" plāno izvērsties citās Latvijas pilsētās, tostarp, Liepājā, Tukumā, Jelgavā, Jūrmalā un Jēkabpilī.

"Lidl", daļa no Nekarzulmā, Vācijā, bāzētās "Schwarz" mazumtirdzniecības grupas, ir viens no vadošajiem Vācijas un Eiropas pārtikas mazumtirdzniecības nozares uzņēmumiem. "Lidl" ir pārstāvēts 30 valstīs, kur darbojas kopumā vairāk nekā 10 500 "Lidl" veikalu un 150 loģistikas centru. Kopumā "Lidl" strādā ap 260 000 darbinieku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!