Foto: Publicitātes attēli

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) iepirkumā par Rīgas pils Kastelas daļas pārbūvi un restaurāciju Rīgā, pielāgojot to Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) vajadzībām, saņemti piedāvājumi no 6 būvuzņēmējiem. VNĪ uzsāk vērtēšanas procesu un par tā rezultātiem ziņos tuvākā mēneša laikā, portālu ""Delfi" informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Objekta pārbūve paredz atjaunot un pilnveidot Rīgas pils konventa (kastelas) daļu – Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāžu un darba telpas. Šī ir pirmā daļa no apjomīgā Rīgas pils konventa (kastelas) ēkas pārbūves projekta, kas atdalīta atbilstoši valsts budžeta iespējām, lai Latvijas Nacionālais vēstures muzejs pilī varētu sākt iekārtot daļu no sabiedrībā ilgi gaidītās Latvijas vēstures ekspozīcijas.

Piedāvājumus iesnieguši būvuzņēmēji – AS "LNK Industries", SIA "Merks", PS "MMG", piegādātāju apvienība "3A", PS "RERE MEISTARI 1" un SIA "Velve". Piedāvātās līgumu cenas - sākot no 12,43 līdz 15,49 miljoniem eiro (bez PVN). Par iepirkuma uzvarētāju un līguma summu varēs runāt tikai pēc piedāvājumu izvērtēšanas.

"Esam gandarīti par būvnieku interesi šī unikālā Latvijas kultūras un vēstures mantojuma atjaunošanā un gatavi pa posmiem uzsākt Rīgas pils senākās daļas atjaunošanu. Lai rūpīgi saglabātu vēstures liecības un kultūras mantojumu, pēdējos gados veikti vērienīgi izpētes darbi, sadarbojoties ar restaurācijās ekspertiem no Venēcijas un Čehijas – samazinot riskus un neparedzēto darbu rašanos, nodrošinot to, ka katrs atradums nekavēs būvniecības gaitu," norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Rīgas pils Kastelas atjaunošanas pirmajā kārtā paredzēts veikt konstrukciju un pamatu pastiprināšanu, inženieriekārtu izbūvi, jumta pārbūves darbus, pārsegumu izņemšanas kapelas telpās, kā arī telpu attīrīšanu no mikoloģiskā piesārņojuma un mitruma. Otrajā būvdarbu kārtā tiks veikta fasādes atjaunošana un iekštelpu restaurācija un pielāgošana muzeja vajadzībām.

Kopējā Rīgas pils kastelas būvprojekta platība ir 11,9 tūkstoši kvadrātmetru, no kuriem pašlaik tiek atjaunoti četri tūkstoši kvadrātmetri. Pārējie 7,7 tūkstoši kvadrātmetru pirmajā un otrajā kārtā netiek atjaunoti – to paredzēts īstenot vēlāk. Rīgas pils kastelas atjaunošana tiks veikta pēc PS "Rīgas pils kastelas projekts" izstrādātā būvprojekta arhitekta Reiņa Liepiņa vadībā.

Kastela ir vecākā Rīgas pils daļa, tā atrodas tiešā saistībā ar Rīgas pils priekšpili un austrumu piebūvi, kur izvietota Latvijas Valsts prezidenta un Valsts prezidenta kancelejas darba telpas.

VNĪ šobrīd īsteno 118 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību apmēram 450 nekustamajiem īpašumiem ar 1200 ēkām 1,1 milj. kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!